Drukuj
Kategoria: Info
Odsłony: 1024

b_250_100_16777215_00_images_2014_36_IS_1.jpgb_250_100_16777215_00_images_2014_36_gim1.jpgPo dwóch miesiącach odpoczynku i kilkunastu dniach nowego roku szkolnego przyszedł czas na to, aby zainaugurować sportową rywalizację w ramach sportu szkolnego na terenie gminy Zakliczyn. W ramach „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży" Szkolnego Związku Sportowego w roku szkolnym 2014/2015 uczniowie szkól podstawowych i gimnazjów Gminy Zakliczyn rywalizować będą w kilkunastu dyscyplinach.

b_250_100_16777215_00_images_2014_36_IS2.jpg W tym roku po raz pierwszy to całoroczne współzawodnictwo gminne będzie toczyć się o puchary Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn. Placówki oświatowe będą zdobywać punkty za poszczególne dyscypliny i suma punktów danej szkoły za wszystkie zawody w roku szkolnym 2014/2015 da podstawę do ustalenia klasyfikacji końcowej. Tradycyjnie już indywidualne biegi przełajowe były pierwszą imprezą, w której wzięło udział 161 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Zawody zostały zorganizowane przez Gminnego Organizatora Sportu Szkolnego Ryszarda Okońskiego i Uczniowski Klub Sportowy „Gulon” Zakliczyn na obiektach LKS „Dunajec Zakliczyn”. Rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ do finału powiatowego awans mogły uzyskać tylko cztery osoby z każdej  kategorii. Biegi zostały rozegrane z podziałem na klasy: w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej osobno dla dziewcząt i chłopców  klas IV, V i VI a w Gimnazjadzie Młodzieży osobno dla dziewcząt i chłopców klas I, II i III. Poniżej najlepsze szóstki  w poszczególnych biegach.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

Dziewczęta

Klasa IV /rocznik 2004/

1. Aleksandra Czermak                Szkoła Podstawowa Zakliczyn

2. Natalia Wypasek                     Szkoła Podstawowa Zakliczyn

3. Adrianna Kot                          Szkoła Podstawowa Zakliczyn

4. Patrycja Olszańska                Szkoła Podstawowa Zakliczyn

5. Natalia Gębarowska                 Szkoła Podstawowa Filipowice

6. Gabriela Salamon                    Szkoła Podstawowa Filipowice

Klasa V/rocznik 2003/

1. Monika Kaczor                        Szkoła Podstawowa Filipowice

2. Weronika Kulak                       Szkoła Podstawowa Zakliczyn

3. Nikola Czajka                         Szkoła Podstawowa Zakliczyn

4. Julia Świder                            Szkoła Podstawowa Zakliczyn

5. Magdalena Kuzera                   Szkoła Podstawowa Zakliczyn

6. Oliwia Łopatka                        Szkoła Podstawowa Zakliczyn

Klasa VI /rocznik 2002/

1. Weronika Ogórek                    Szkoła Podstawowa Filipowice

2. Dagmara Kołdras                    Szkoła Podstawowa Paleśnica

3. Patrycja Kubacka                    Szkoła Podstawowa Filipowice

4. Patrycja Robak                       Szkoła Podstawowa Zakliczyn

5. Joaana Wierzchowiec              Szkoła Podstawowa Zakliczyn

6. Kinga Różycka                        Szkoła Podstawowa Paleśnica

 

Chłopcy

Klasa IV /rocznik 2004/

1. Paweł Przybylski                     Szkoła Podstawowa Zakliczyn

2. Michał Czuba                          Szkoła Podstawowa Filipowice

3. Filip Turczak                           Szkoła Podstawowa Filipowice

4. Eryk Biel                                Szkoła Podstawowa Zakliczyn

5. Kacper Fior                            Szkoła Podstawowa Zakliczyn

6. Waldemar Spieszny                 Szkoła Podstawowa Filipowice

Klasa V /rocznik 2003/

1. Mikołaj Smółka                       Szkoła Podstawowa Zakliczyn

2. Igor Jamróz                           Szkoła Podstawowa Zakliczyn

3. Kacper Pytko                          Szkoła Podstawowa Filipowice

4. Krystian Kubik                        Szkoła Podstawowa Zakliczyn

5. Kacper Olszański                     Szkoła Podstawowa Zakliczyn

6. Kamil Borzykowski                    Szkoła Podstawowa Paleśnica

Klasa VI /rocznik 2002/

1. Kamil Jaszczur                        Szkoła Podstawowa Zakliczyn

2. Grzegorz Urban                       Szkoła Podstawowa Filipowice

3. Adam Ogórek                         Szkoła Podstawowa Filipowice

4. Jakub Maciak                         Szkoła Podstawowa Zakliczyn

5. Sławomir Pyrek                       Szkoła Podstawowa Zakliczyn

6. Adrian Pazdan                         Szkoła Podstawowa Faściszowa

 

Gimnazjada Młodzieży

Dziewczęta

Klasa I /rocznik 2001/

1. Anna Jankosz                         Gimnazjum Zakliczyn

2. Adrianna Sikoń                        Gimnazjum Zakliczyn

3. Kornelia Klimek                       Gimnazjum Zakliczyn

4. Sara Słowińska                       Gimnazjum Zakliczyn

5. Katarzyna Zielińska                Gimnazjum Zakliczyn

6. Kamila Foryś                          Gimnazjum Zakliczyn

Klasa II /rocznik 2000/

1. Laura Karecka                        Gimnazjum Zakliczyn

2. Marta Oleksyk                        Gimnazjum Zakliczyn

3. Justyna Strojny                       Gimnazjum Zakliczyn

4. Aleksandra Wzorek                Gimnazjum Zakliczyn

5. Kinga Wójcik                          Gimnazjum Zakliczyn

6. Nowak Adrianna                      Gimnazjum Zakliczyn

Klasa III /rocznik 1999/

1. Natalia Kołdras                       Gimnazjum Paleśnica

2. Natalia Koza                           Gimnazjum Zakliczyn

3. Katarzyna Łazarz                     Gimnazjum Zakliczyn

4. Laura Piech                              Gimnazjum Zakliczyn

5. Sandra Serafin                        Gimnazjum Zakliczyn

6. Gabriela Olszańska                  Gimnazjum Zakliczyn

 

Chłopcy

Klasa I /rocznik 2001/

1. Patryk Czermak                      Gimnazjum Zakliczyn

2. Szymon Krzyżak                     Gimnazjum Zakliczyn

3. Bartosz Pater                          Gimnazjum Zakliczyn

4. Marcin Pajor                           Gimnazjum Zakliczyn

5. Bartosz Łazarz                        Gimnazjum Zakliczyn

6. Piotr Ojczyk                           Gimnazjum Paleśnica

Klasa II/rocznik 2000/

1. Sławomir Wolak                      Gimnazjum Zakliczyn

2. Maksymilian Mietła                 Gimnazjum Zakliczyn

3. Dawid Żychowski                     Gimnazjum Zakliczyn

4. Piotr Nowak                           Gimnazjum Zakliczyn

5.Marek Krakowski                      Gimnazjum Zakliczyn

Klasa III /rocznik 1999/

1. Dawid Pachota                        Gimnazjum Paleśnica

2. Ireneusz Sobol                       Gimnazjum Paleśnica

3. Wojciech Ojczyk                     Gimnazjum Zakliczyn

4. Łukasz Hołda                         Gimnazjum Zakliczyn

5. Krystian Magiera                     Gimnazjum Zakliczyn

6. Kamil Wolak                           Gimnazjum Zakliczyn

Najlepsze zawodniczki i zawodnicy zostali uhonorowani dyplomami a pierwsze trójki każdego biegu pamiątkowymi medalami zakupionymi ze środków przeznaczonych na działalność sportu szkolnego przez Radę Miejską w Zakliczynie. Wyłoniono także reprezentację Gminy Zakliczyn na zawody powiatowe – najlepsze czwórki każdego biegu.