Drukuj
Kategoria: Fotoreportaż
Odsłony: 1539

alt

Czteroetapowy Karpacki Wyścig Kurierów jest kontynuacją niegdyś organizowanego wyścigu Poprad - Tarnów. Tegoroczny wyścig zorganizowany dla kolarzy w kategorii wiekowej U -23 rozpoczął się 8 czerwca w Dohnanach, liczącej 1800 mieszkańców miejscowości w północno -zachodniej Słowacji. Po dwóch etapach na terenie Słowacji wyścig pojawił się w Polsce. 3 etap o długości 126 km został rozegrany 11 czerwca na trasie Jabłonka - Zakliczyn. Ponad 80 młodych kolarzy potrzebowali niespełna 3 godzin na to, aby zameldować się przed 16 -tą na mecie w Zakliczynie. Pierwszy linię mety w Rynku minął holenderski kolarz Tijmen Eising, a tuż za nim zameldowali się Polacy: Damian Pińczuk z Legnicy na drugiej pozycji i Michał Kadrzyński z Torunia na pozycji trzeciej. Drużynowo etap do Zakliczyna wygrali Belgowie z grupy Sunweb - Rewor. W klasyfikacji generalnej pozycję lidera wyścigu utrzymał reprezentant Cartusii Kartuz Paweł Poljański. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej na mecie ostatniego etapu w Gorlicach zwyciężył jego kolega z drużyny Paweł Bernas, a Poljański zajął II miejsce. Najlepszych kolarzy dekrowali w Zakliczynie: starostowie Powiatu Tarnowskiego Mieczysław Kras i Mirosław Banach, Starosta Dohnan Milan Panaczek oraz burmistrz Jerzy Soska. Fotorelację przygotował dla państwa odbywający w Zakliczyńskim Centrum Kultury praktykę Grzegorz Kwiek. Zapraszamy do komentarzy oraz na trasę 2 etapu wyścigu "Solidarności" i Olimpijczyków, który przejedzie przez Zakliczyn 30 czerwca. O szegółach tego wyścigu napiszemy w innym artykule.