Drukuj
Kategoria: Fotoreportaż
Odsłony: 871

Podczas piątkowego wernisażu wystawy fotograficznej Małgorzaty Duśko-Shekar, autorce - artystce-fotografik z Brzeska - towarzyszył mąż Shiva. Państwo Shekar poznali się w Indiach, małżeństwem są od roku. Ceremonie ślubne w strojach hinduskich odbyły się i w Polsce, i w Indiach. Młodzi docenili gest proboszcza parafii pani Małgorzaty, który udzielał sakramentu również w języku angielskim, życzliwości nie zabrakło także w świątyni boga Shivy.
Tamtejsza telewizja pokazawszy fenomen tej pary spowodowała jej ogromną popularność, zarówno w mieście, jak i na prowincji. A trzeba wiedzieć, że po pracy Hindusi zasiadają gromadnie przed odbiornikami telewizyjnymi, to ich codzienna, ulubiona rozrywka. Stąd tak wielkie powodzenie odnotowują produkcje Bollywoodu, największej wytwórni filmowej na świecie. Popularność bywa uciążliwa. Małgorzata i Shiva przekonali się o tym na własnej skórze. Zaczepiano ich z życzliwością na każdym kroku. Wspólne fotografie z całymi rodzinami, dotknięcie postaci, serdeczny uścisk dłoni czy samo wzięcie dziecka na ręce - zwiastują - jak wierzą tubylcy - szczęście i powodzenie.
Fascynację orientem można dostrzec na wystawie „Zastępy Anielskie”, eksponowanej w Galerii Poddasze ZCK. Pani Małgorzata pokazała zdjęcia z Indii i Tajlandii. Poza tymi kolorowymi kadrami, fotografia czarno-biała związana z człowiekiem, jej ulubionym tematem.

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1