Drukuj
Kategoria: Fotoreportaż
Odsłony: 1307

alt"Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia"

Nieco wcześniej, niż wynikałoby to z kalendarza, w zespole szkół w Paleśnicy  obchodzono to szczególne święto.
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych  i śnieżnych  dni - są  w nim takie - kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu  dziecka. W Paleśnicy  zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest już  tradycją wpisaną w repertuar szkolnych świąt . To dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci , ale przede wszystkim dla seniorów, pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Przybyli  licznie goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie artystycznego  występu . Młodsi i starsi jak najpiękniej potrafili,  dziękowali  za wiele dobra jakie ciągle otrzymują. Przedstawienie rozpoczął występ młodszej grupy przedszkolnej. . Dzieci wyrecytowały wiele pięknych wierszy o miłości do Babci, o wdzięczności za poświęcany  czas. Po występach „maluszków” zaprezentowały się grupy „starszaków”. Oni również przygotowali wierszyki oraz piosenki dla kochanych Dziadków. Na  koniec uczniowie klasy trzeciej  oraz gimnazjaliści  w scence rodzajowej na wzór telewizyjnej Familiady  rozbawili do łez licznie zebranych Gości. Gromkie Sto Lat, przygotowane upominki,  poczęstunek , wspólne tańce i zabawa karnawałowa dla najmłodszych były dopełnieniem  tego szczególnego dnia w szkolnym kalendarzu.
Wszyscy z dumą i podziwem  patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją wdzięczność. Nie brakowało też słów podziękowania dla  szkoły i nauczycieli za inicjatywę i organizację spotkania.

Sylwester Gostek

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1