Drukuj
Kategoria: Wystawy
Odsłony: 2603

b_250_100_16777215_00_images_stories_kopiowane_08.jpg"Personifikacje" to  pierwsza indywidualna wystawa Bogusława Majewskiego, którą można oglądać do końca stycznia w Galerii Klubu "Spytko" w zakliczyńskim ratuszu.
Na ekspozycję składa się około 20 monochromatycznych  fotografii utrzymanych w technice low-key. Przedstawiają  jedno miejsce - witrynę sklepową - którą zamieszkują nadążające ciągle za modą manekiny. To właśnie one zainspirowały Bogdana do stworzenia takich fotografii. Autor przechodząc wielokrotnie obok tego miejsca, obserwował jak wiele różnorakich "póz" mogą przyjmować człekokształtne plastikowe modele. Patrząc na nie pod wieloma kątami doszukał się pewnych gestów, do złudzenia przypominających codzienne ludzkie zachowania. Innym razem zdemontowane, nagie części budziły skojarzenia z najgorszymi ludzkimi - a raczej nieludzkimi  czynami.
    Każda z eksponowanych fotografii jest w stanie wzbudzić emocje i sprowokować do pytań: czy to manekiny naśladują ludzi czy może ludzie stają się manekinami pozbawionymi uczuć, przybierającymi wykreowane pozy.
    Prace z cyklu "Personifikacje" powstawały przez prawie  rok, w przeciągu którego autor wracał do tego samego miejsca, gdy pojawiały się nowe motywy.

                                                                                                                                                                                   St.K.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1