Drukuj
Kategoria: Wystawy
Odsłony: 1924
b_250_100_16777215_00_images_stories_pozostale_07092007_01.jpgOd 7 do 20 września klub "Spytko" zaprasza na obszerną, retrospektywną wystawę fotografii Jindricha Streita, artysty należącego dzisiaj nie tylko do najważniejszych współczesnych fotografów czeskich, ale również do najwybitniejszych osobowości czeskiej kultury. Za swój życiowy temat artysta wybrał reportaż o ludziach w ich naturalnym środowisku. W liryczny sposób opowiada o życiu na prowincji, o należącej już do historii socjalistycznej czechosłowackiej wsi, codzienności, gdzie w sposób naturalny pojawia się nowe życie, miłość i śmierć.
Jego porywające tempo, entuzjazm i pracowitość zapierają dech. Do tej pory miał ponad 400 wystaw autorskich i wziął udział w niewiarygodnie dużej ilości pokazów zbiorowych, wydał 15 albumów fotografii dokumentalnej, zorganizował niezliczoną ilość wystaw innych autorów, o jego losach życiowych i pracy nakręcono kilka filmów krótkometrażowych, jego zdjęcia znajdują się w najważniejszych kolekcjach łącznie z Museum of Modern Art w Nowym Jorku, National Gallery w Waszyngtonie, Art Institute of Chicago, Victoria and Albert Museum w Londynie czy Ludwig Museum w Kolonii.
Tych, którzy nie zdążą lub nie mogą przyjść do ratusza zapraszamy do naszej otwartej przez 24 godziny na dobę wirtualnej galerii.
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1