Drukuj
Kategoria: Głosiciel info
Odsłony: 1240

altSzkoła Podstawowa i Gimnazjum w Zakliczynie, jako jedne z niewielu szkół w Małopolsce, uzyskały prestiżowe certyfikaty „CIVIS ET PATRIA” w konkursie wojewódzkim na projekt edukacyjny Kuratorium Oświaty w Krakowie „Małopolska – moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna”.
Konkurs miał charakter otwarty, a jego adresatami były szkoły z terenu województwa małopolskiego. Jego celem było propagowanie przedsięwzięć podtrzymujących tradycję, popularyzowanie wiedzy o własnym regionie, budowanie poczucia odpowiedzialności za miejsce, w którym żyjemy, rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów oraz doskonalenie ich umiejętności pracy w zespole i realizacji projektów edukacyjnych.

 

 

altW czasie sierpniowej konferencji dyrektorów szkół z rejonu działania Delegatury Tarnowskiej Kuratorium Oświaty w Krakowie dyr. Józef Gwiżdż odebrał z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego certyfikaty CIVIS ET PATRIA dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Zakliczyńskie szkoły otrzymały je w uznaniu działań podtrzymujących tradycję narodową i więź ze społecznością lokalną.
W realizację projektu zaangażowana była cała społeczność Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, a jego koordynatorami byli nauczyciele: Anna Okońska i Janusz Flakowicz.