Drukuj
Kategoria: Głosiciel info
Odsłony: 988

altPo przerwie świątecznej dzisiaj ukaże się podwójne wydanie Głosiciela, tegorocznego laureata Nagrody Tarnowskiej Fundacji Kultury w kategorii mediów, obchodzącego w tym roku 20-lecie istnienia. Na początek polecamy wywiad z burmistrzem Jerzym Soską, nie tylko na temat tegorocznego budżetu:

„Skutecznie uzdrawiamy finanse gminy” - zapewnia włodarz miasta i gminy. - Uzdrawianie finansów to proces, trzeba ciągle czuwać zarówno nad stroną dochodową, jak i wydatkową. W budżecie naszej gminy nie ma miodu, ale i tragedii nie widać, udało nam się doprowadzić do płynności, poprawiliśmy wskaźniki, które nakłada ustawa o finansach publicznych. Okoliczne gminy patrzą z zazdrością, że udało się nam po raz kolejny na wydatki inwestycyjne przeznaczyć co czwartą złotówkę.

„Pozostanę samorządowcem – odrzucam polityczne projekty” - b. starosta Mieczysław Kras w wywiadzie, którego udzielił Kazimierzowi Dudzikowi, tekst okazał się wcześniej w portalu zakliczyninfo.pl

Kolejna rozmowa nt. samorządu, tym razem uczniowskiego. „Nie będziemy malowaną Radą!” - twierdzi gimnazjalistka Wiktoria Biel - nowo wybrana przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy

Ponadto w numerze: relacje z sesji Rady Miejskiej, raporty o działaniach naszych służb, sporo notatek z imprez i wydarzeń w świetlicach i szkołach, nowy cykl opowiadań Ewy Jednorowskiej pod wspólnym tytułem „Turki”, o polowaniu w Kończyskach opowiada Leszek A. Nowak, dzieje swojej rodziny opisuje Kazimierz Biel z Wesołowa, a o szusowaniu reprezentacji gminy w Lubince i zawodach mistrzowskich Pawła Strugały z Zakliczyna czytajcie na sportowej stronie.

PS. Drogi Czytelniku! Mamy nadzieję, że decyzja o podwyżce o 20 groszy ceny egzemplarza spotka się z Twoim zrozumieniem. Zachęcamy do nabywania naszego „uskrzydlonego” pisma!