Drukuj
Kategoria: Głosiciel info
Odsłony: 1345

altZ 396 uprawnionych do głosowania, na zebranie wyborcze w Olszowej przybyło stosunkowo niemało, bo 58 osób. Przewodnicząca zebrania Izabela Górska zarządziła tajne głosowanie na jedyną kandydatkę zgłoszoną tego popołudnia; olszowianie ponownie zaufali Józefie Soból.alt
Zarys budżetu przedstawił Janusz Krzyżak, sekretarz gminy. Dobra informacja dla wsi, to remont podjazdu i otoczenia pobliskiego ośrodka zdrowia, martwi pat w negocjacjach z Narodowym Funduszem Zdrowia ws. świadczenia w ośrodku usług dentystycznych. Temat numer jeden - to, oczywiście, stan dróg na tym trudnym, górzystym obszarze, w większości prywatnych, a i te gminne muszą poczekać w kolejce. Większej puli na olszowskie trakty spodziewał się radny z tego okręgu - Kazimierz Piechnik, który jako jedyny w Radzie Miejskiej - z tego powodu - nie poparł tegorocznego budżetu gminy, wstrzymując się od głosu.

alt- 16 tys. złotych z Funduszu Sołeckiego to kropla w morzu potrzeb. Mam nadzieję, że po objeździe komisji po naszych drogach, zwiększy się ta pula z rezerwy burmistrza (150 tys. zł - przyp. red.). Zaproszę do nas na zebranie pana burmistrza, niech powie, na co możemy liczyć - tłumaczył się radny Piechnik.alt
Józefa Soból, dziękując za wybór na kolejną, trzecią kadencję, dopowiedziała o wizycie inspektora Urzędu Miejskiego, przeprowadzającego inwentaryzację gminnych dróg. To największa bolączka, z tychże względów panią sołtys zbytnio nie ucieszyła informacja o planowanej lokalizacji zespołu ratowniczego w Zakliczynie: - Po co nam karetka, jak i tak po tych drogach nie pojedzie - dodała sceptycznie. Jej pytanie do redakcji „Głosiciela” dotyczyło zamieszczenia informacji nt. funkcjonowania młyna w Wesołowie (sprawdzimy) i zakresu specjalistycznych kontraktów NFZ (zainteresowanych odsyłamy do najnowszego numeru gazety i artykułu dr. Jerzego Woźniaka).
W uzupełnieniu relacji podajemy skład nowo wybranej Rady Sołeckiej, odczytanej z protokołu przez Józefa Sobola. Są to: Andrzej Sobol - 50 głosów, Teresa Poręba - 43, Wojciech Brzęk - 42, Renata Mroczek - 39, Marian Martyka - 36 i Jan Sobol - 34.
Warto dodać, że sprawne przeprowadzenie procedury głosowania odbyło się dzięki użyciu laptopa i drukarki (obsługa miejskiego informatyka - insp. Dariusza Kusiaka). Wydrukowane, czytelne karty do głosowania stanowią wielkie udogodnienie dla osób starszych i niedowidzących. Do tej pory z tego rozwiązania skorzystał chyba jedynie Zakliczyn. Może warto pokusić się przy następnych wyborach o komputerowe zestawy w każdym sołectwie?