Drukuj
Kategoria: Głosiciel fotoreportaż
Odsłony: 863

altW Szkole Podstawowej im. Jacka Malczewskiego pierwszy dzień wiosny to zarazem dzień otwarty. Zarząd Stowarzyszenia „Szkoła Marzeń” w Faściszowej zaprosił dzieci i rodziców w szkolne progi, by przedstawić walory placówki, a w konsekwencji zachęcić opiekunów do zapisywania swoich pociech do faściszowskiej podstawówki. Już od 4 marca br. prowadzone są zapisy dzieci pięcioletnich i sześcioletnich do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej.
Dyrektor Adam Zawada wraz z kadrą są przekonani, że jest to bardzo dobry wybór w myśl maksymy: „małe jest piękne”. Odkąd rodzice i nauczyciele wzięli tutaj sprawy w swoje ręce, szkoła tętni życiem, oferując bogaty program, profesjonalną opiekę, zapewniając bezpieczeństwo uczniowi.

- Szkoła czynna jest od 7 do 15:50, po lekcjach bezpłatna świetlica oraz zajęcia taneczne, sportowe i artystyczne. Zapewniamy kameralną atmosferę, indywidualne podejście do ucznia - zachwala dyr. Zawada. - Klasy 1-6 liczą poniżej 16 uczniów, nauczyciele dzięki szerokiemu wykształceniu mogą uczyć dwóch przedmiotów. Szkoła zanotowała dobre wyniki po klasie szóstej, cieszy się z wysokich osiągnięć sportowych. Do dyspozycji pracownia komputerowa, salka gimnastyczna i boiska przyszkolne, zapewniamy dowóz z dowolnego zakątka gminy. Raz w miesiącu darmowe mleko, raz w tygodniu owoce. Możliwość zakupu smacznych obiadów dostarczanych przez firmę cateringową. Szkoła prowadzi bezpłatne nauczanie dwóch języków: angielskiego i niemieckiego. Stowarzyszenie i sponsorzy dofinansowują wycieczki szkolne, wyjazdy na pływalnię, planuje się stypendia (niewielkie kieszonkowe za dobre wyniki, motywujące ucznia), organizowane są pikniki i inne imprezy plenerowe.
Organizatorzy dnia otwartego po raz kolejny zaprosili gościa specjalnego na „Spotkanie z baśnią”. Tym razem ukraińską baśń o Mądralince przeczytała z niewątpliwym talentem s. Benedetta Wiśniowska - dyrektor Przedszkola Niepublicznego pw. Św. Rodziny w Zakliczynie. Po czym nastąpiły zabawy, gry i konkursy oraz poczęstunek. Goście w tym czasie w innej sali oceniali z uwagą prezentację szkoły; jej dyrektor odpowiadał na dociekliwe pytania, wcześniej oprowadzał rodziców po swojej placówce. Następnie wysłuchali prelekcji - również multimedialnej - psycholog Joanny Dobrzańskiej, pedagoga Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych - nt. predyspozycji do nauki 5- i 6-latków: "Czynniki determinujące rozwój psychiczny dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym".

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1