Drukuj
Kategoria: Głosiciel fotoreportaż
Odsłony: 848

b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_reportaz_bernardynki_018.jpgJE Biskup Tarnowski Andrzej Jeż przewodniczył Eucharystii w kościele Sióstr Bernardynek w Kończyskach w rocznicę poświęcenia tej świątyni. Uroczystość zgromadziła w niedzielę 26 października br. wielu wiernych cieszących się wraz z Siostrami z otrzymania relikwii św. Jana Pawła II. Ten wspaniały dar przekazał zgromadzeniu kard. Stanisław Dziwisz.

Akt powitania przez Ordynariusza Diecezji relikwii Ojca Świętego w kaplicy Sióstr Bernardynek poprzedziły modlitwa różańcowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia. We Mszy św. pod przewodnictwem duszpasterza diecezji uczestniczyli: o.Tytus Fułat - Asystent Federacji Sióstr Bernardynek w Polsce, ks. Grzegorz Zimoń - kapelan biskupa, o. Tomasz Kobierski - gwardian i proboszcz wraz z o. Gerardem Kołatkiem i nowicjuszami z parafii Matki Bożej Anielskiej w Zakliczynie, ks. Paweł Mikulski - proboszcz parafii św. Idziego w Zakliczynie, ks. Andrzej Wołczyński - rezydent przy klasztorze Bernardynek, o. Bonawentura Nosek - kapelan kończyskiego zgromadzenia, który podziękował w imieniu Sióstr za obecność dostojnych gości w Kończyskach, oraz s. M. Maksymilla - Matka Generalna Sióstr Służebniczek w Dębicy, która prowadziła rekolekcje przygotowujące Siostry do tego uroczystego i wyjątkowego wydarzenia w życiu klasztoru. W nabożeństwie uczestniczyły również Siostry Józefitki z Zakliczyna.

Hymn „Ciebie Boga wysławiamy” i błogosławieństwo Biskupa Tarnowskiego oraz wzruszające chwile ucałowania relikwii św. Jana Pawła II zakończyły tę wspaniałą uroczystość. Przedstawiciele miejscowej społeczności: sołtys wsi a zarazem radna Rady Miejskiej Teresa Piekarz, s. Weronika oraz o. Bonawentura złożyli na ręce bp. Andrzeja Jeża serdeczne podziękowania. Na pamiątkę wierni zabrali do domów obrazki z wizerunkiem św. Jana Pawła II z modlitwą o uproszenie łask za jego wstawiennictwem.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1