Drukuj
Kategoria: Głosiciel fotoreportaż
Odsłony: 1160

b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_reportaz_stroze15_015.jpg6 lutego br. w Szkole Podstawowej w Stróżach odbył się jak co roku bal karnawałowy. W zabawie wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, jak i obydwa oddziały przedszkolne. Jednak tegoroczny bal miał nieco inny charakter niż w poprzednich latach. Przypomnijmy, że nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie „Szkoły dla Ekorozwoju”. Tematem przewodnim, jaki nam towarzyszy, jest hasło: „Żywność – zdrowo, lokalnie i odpowiedzialnie”.
W ramach tego programu zorganizowaliśmy bal owocowo-warzywny, który był jednym z zaplanowanych działań. Rodzice i nauczyciele stanęli na wysokości zadania. Dzieci miały przepiękne, ręcznie wykonane stroje, nauczyciele zorganizowali „owocowe” konkursy, a rada rodziców przygotowała smaczny i zdrowy posiłek, a także owocowe paczki dla każdego dziecka.

Najważniejszym punktem zabawy był oczywiście wybór króla i królowej owocowo-warzywnego balu. Stroje były tak pomysłowe i piękne, że ciężko było wyłonić te najpiękniejsze. Jednak uczniowie zdecydowali, bo to oni wybierali spośród siebie, że królem zostanie Maciej Jaszczur z kl. I, który był przebrany za Brukselkę, a królową Karolina Mendel z kl. III, która była Winogronem. W oddziałach przedszkolnych natomiast królową została Zuzia Janowska, a królem Mateusz Czuba. Każdy przebrany uczestnik miał zrobione zdjęcie, które dostał w nagrodę za piękny strój. Do tańca przygrywał pan Tadziu Malik, który również dodatkowo zabawiał dzieci swoimi konkursami i piosenkami o tematyce owocowo-warzywnej.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom, dyrekcji naszej szkoły za wkład i pomoc w przygotowaniu takiej zabawy.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1