Drukuj
Kategoria: Wydkulturalne
Odsłony: 1466

To będą ciekawe spotkania i zajęcia, wszystko jest gotowe i czeka na uczestników warsztatów. Ponad miesiąc temu Zakliczyńskie Centrum Kultury zaprosiło zainteresowanych fotografią, a w szczególności chęcią nabycia umiejętności fotografowania pod okiem znakomitych artystów, na warsztaty fotograficzne pod nazwą „Fotografia wokół nas”.  Ofertę skierowaliśmy do zainteresowanych z terenu gmin; Zakliczyn, Wojnicz, Ciężkowice i Pleśna, a ilość miejsc była ograniczona 20 osób. Nasza oferta cieszyła się (mimo pełni wakacji), sporym zainteresowaniem i do dnia 25 lipca 2014 roku przyjęliśmy zgłoszenia 22 osób, w tym dwójki spoza wymienionych wyżej gmin, a konkretnie Gromnika i Czchowa. Warsztaty są nieodpłatne i odbędą się w dniach od 29 lipca do 1 sierpnia (po 7 godzin dziennie) począwszy od godziny 13:00 do 20:00. Warsztaty podzielone są na; zajęcia teoretyczne, które odbędą się w siedzibie ZCK w zakliczyńskim ratuszu oraz na plenerowe zajęcia praktyczne.   

Program warsztatów jest następujący;

 29 lipca 2014 - godz. 13:00 - 20:00

Jan Gomoła - fotografik, instruktor fotografii kat. S, członek honorowy Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego – poprowadzi zajęcia teoretyczne z zakresu historii i znaczenia fotografii krajoznawczej, a także technik oraz kompozycji obrazu.

30 lipca 2014 - godz.13:00 - 20:00

Piotr Bernacki - fotografik, instruktor fotografii kat. I, nauczyciel fotografii w Zespole Szkół Technicznych Im. Ignacego Mościckiego w Tarnowie Mościcach. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików – poprowadzi zajęcia teoretyczne z zakresu obsługi i przygotowania sprzętu fotograficznego. Zajęcia praktyczne w plenerze (krajobraz, architektura, detal)

31 lipca 2014 - godz.13:00 - 20:00

Stanisław Kusiak - fotografik, członek Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego, opiekun Zakliczyńskiego Klubu Fotograficznego "Światłoczuli" – poprowadzi zajęcia teoretyczno-praktyczne dotyczące fotografii otworkowej (budowa własnej camery obscura, fotografowanie w plenerze oraz obróbka chemiczna materiałów fotograficznych w ciemni)

1 sierpnia 2014 - godz.13:00 - 20:00

Marek Kalafarski - fotografik, nauczyciel fotografii w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie – poprowadzi zajęcia teoretyczno-praktyczne z zakresu technik szlachetnych (guma chromianowa, cyjanotypia).

Warsztaty fotograficzne są częścią projektu pod nazwą „Fotografia wokół nas” który oprócz zajęć praktycznych i teoretycznych obejmuje wydanie katalogu z najciekawszymi fotografiami wykonanymi podczas warsztatów oraz wykonanie wystawy po-warsztatowej, która prezentowana będzie m.in. w galeriach; „Poddasze” Zakliczyńskiego Centrum Kultury oraz „Findrówka” Gminnego Ośrodka Kultury w Wojniczu.

Projekt pod nazwą „Fotografia wokół nas – warsztaty fotograficzne zakończone wystawą oraz wydaniem katalogu” realizowany jest przy wsparciu środków unijnych przez Zakliczyńskie Centrum Kultury na terenie LGD Dunajec-Biała w ramach osi 4 „LEADER” działanie 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi objętego PROW na lata 2007-2013.