Drukuj
Kategoria: Wydkulturalne
Odsłony: 1108

b_250_100_16777215_00_images_2015_6__mon4.JPGb_250_100_16777215_00_images_2015_6__mon7a.JPG6 marca  w  przedszkolu w Lusławicach   odbyła  się  aukcja  laleczek  Projektu Edukacyjnego  UNICEF „Wszystkie  kolory świata”. Po raz  pierwszy przedszkole  włączyło  się  do tej akcji ,której  celem  było  kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie ,że  pomaganie  może  być  nie  tylko pożyteczne, ale  także przyjemne oraz  zebranie  środków  na  ratowanie  życia  dzieci  w Sudanie Południowym.

To nie tylko prosta zbiórka pieniędzy. Cenne są aspekty edukacyjne i integracyjne. Nie  tylko dzieci przejęły się ideą wsparcia potrzebujących mieszkańców Afryki ale  także  mamy  i  babcie, które wspólnie z dziećmi uszyły  śliczne  laleczki w oparciu  o wykrój  wysłany  przez  UNICEF. Dzieci wraz  z  mamami i babciami  uszyły własne  charytatywne laleczki, które ubrał y i przyozdobiły w sposób  odpowiadający  kulturze  kraju, który wcześniej wybrały. Uzupełniły  także  „akt urodzenia” - imię lalki, miejsce urodzenia, krótki opis laleczki. Dzieci  dały  upust swojej wyobraźni i kreatywności i wcieliły  się w rolę artystów  i kreatorów  mody.

b_250_100_16777215_00_images_2015_6__31pa.JPGPowstało 14  oryginalnych  i ciekawych  laleczek, które  zostały  zlicytowane  na  dzisiejszej  aukcji, którą  poprowadził  Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn - Pan Dawid Chrobak wspólnie z Panią Dyrektor naszego przedszkola - Lucyną Gondek.

Dziękujemy  wszystkim , którzy  wsparli  tę akcją  poprzez  zakup  lalek. Równocześnie każdy mógł sprawić sobie prezent i kupić piękną lalkę podczas licytacji, a jednocześnie „zaopiekować się” wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie mu życia.

Dzięki  hojności  wszystkich  kupujących  zebraliśmy  kwotę 540 zł, którą  przekazaliśmy  na konto UNICEF.

Koordynator projektu – Krystyna Biel

Więcej   zdjęć  z aukcji  znajduje się na stronie  internetowej przedszkola: http://naszeprzedszkole.przedszkolowo.pl/publikacja/69330/uszyli-charytatywne-laleczki-aukcja-w-naszym-przedszkolu