Drukuj
Kategoria: Jordan
Odsłony: 1236

b_250_100_16777215_00_images_stories_2012_38_szachy.jpgW niedzielę 30 grudnia, dzień przed sylwestrowym szaleństwem szachiści MUKS Jordan spotkali się , aby dokończyć rywalizację w ramach Zakliczyńskiej Ligi Szachowej. Tym razem obiektem szachowych potyczek był obiekt Gospodarstwa Agroturystycznego "Pod Lupą" w Rudzie Kameralnej. Tuż po godzinie 12-tej rozpoczęto 9 rundowy turniej. Grano tempem P-10, a sędzią zawodów był tradycyjnie Paweł Bober. Na liście startowej widniały 24 nazwiska , w tym 13 należących do mieszkańców Rudy Kameralnej. Zwycięzcą zawodów okazał się prezes MUKS Jordan i sołtys Rudy Kameralnej - Robert Ogórek. Zdobył on 8 punktów i pokonał punktacją pomocniczą posiadającego tą samą liczbę punktów Jerzego Sowińskiego. Na najniższym stopniu podium stanął inny mieszkaniec Rudy Kameralnej- Maciej Turczak (7pkt). Najlepszą zawodniczką tejże rywalizacji okazała się Katarzyny Świerczek (ogólnie 7 miejsce 5 pkt)W kategorii Juniorów triumfował Mirosław Stec. Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez organizatorów, ponadto wszyscy obecni juniorzy otrzymali pamiątkowe podarunki. Był to ostatni turniej ubiegłorocznej edycji Ligi Szachowej ,jak te wyniki wpłynęły na końcowe rezultaty w lidze poinformujemy już wkrótce na portalu zakliczyninfo.pl