Drukuj
Kategoria: Wybory Samorządowe
Odsłony: 756

b_250_100_16777215_00_images_2014_18_EW_z.JPGPrezentujemy na portalu Zakliczyninfo wyniki głosowania w poszczególnych obwodach na najpopularniejszych kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego oraz na listy kandydatów.

Obwód wyborczy nr 1 z siedzibą w ratuszu w Zakliczynie obejmował wyborców miejscowości; Melsztyn, Roztoka, Zakliczyn, Zawada Lanckorońska. Uprawnionych do głosowania było 1884 z czego do urn poszło 467 wyborców, co daje frekwencję prawie 25%. Jak głosowali wyborcy?

Lista nr 1  - Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry uzyskała 47 głosów, z czego lider Zbigniew Ziobro 37

Lista nr 2 – Ruch Narodowy uzyskał 2 głosy, oba oddane na lidera RN Roberta Winnickiego.

Lista nr 3 – SLD – UP; koalicja uzyskała 25 głosów, z czego liderka Joanna Senyszyn 14 głosów.

Lista nr 4 – Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 193 głosy, a najwięcej:

Andrzej Duda – 107 głosów – drugi na liście PiS

Ryszard Legutko – 33 głosy – lider listy

Edward Czesak – 27 głosów – 10 – ty na liście PiS

Lista nr 5 – Europa Plus Twój Ruch – zgromadziła 8 głosów

Lista nr 6 – Polska Razem Jarosława Gowina uzyskała 29 głosów, z czego lider Jarosław Gowin zdobył poparcie 24 wyborców, a lider struktur tarnowskich 1 głos.

Lista nr 7 – Nowa Prawica Janusza Korwin – Mikke uzyskała poparcie 45 wyborców, z czego lider Stanisław Zółtek 21 głosów.

Lista nr 8 – Platforma Obywatelska uzyskała 61 głosów z czego ponad połowę (36 głosów) liderka listy Róża Gräfin von Thun und Hohenstein. Trener Wenta dostał 10 głosów poparcia.

Lista nr 9 – PSL uzyskało uznanie 43 wyborców, w tym Stanisław Sorys 17 a europoseł Czesław Siekierski 13 głosów.

Lista nr 10 – Demokracja Bezpośrednia nie miała ani jednego chętnego aby zagłosował na tą listę.

Obwód wyborczy nr 2 z siedzibą w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum  w Zakliczynie obejmował wyborców miejscowości;. Bieśnik, Faściszowa, Kończyska, Lusławice i Słona,  Uprawnionych do głosowania było 1994 z czego do urn poszło 477 wyborców, co daje frekwencję prawie 24%. Jak głosowali wyborcy?

Lista nr 1  - Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry uzyskała 58 głosów, z czego lider Zbigniew Ziobro 55

Lista nr 2 – Ruch Narodowy uzyskał 3 głosy, trzy oddane na lidera RN Roberta Winnickiego.

Lista nr 3 – SLD – UP; koalicja uzyskała 7 głosów, z czego liderka Joanna Senyszyn 4 głosy.

Lista nr 4 – Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 246 głosów, a najwięcej:

Andrzej Duda – 129 głosów

Ryszard Legutko – 40 głosów

Edward Czesak – 31 głosów

Lista nr 5 – Europa Plus Twój Ruch – znalazła tu 1 wyborcę, który głosował na lidera listy.

Lista nr 6 – Polska Razem Jarosława Gowina uzyskała 21 głosów, z czego lider Jarosław Gowin zdobył poparcie 19 wyborców, a lider struktur tarnowskich nie zdobył ani jednego głosu.

Lista nr 7 – Nowa Prawica Janusza Korwin – Mikke uzyskała poparcie 28 wyborców, z czego lider Stanisław Zółtek 12 głosów.

Lista nr 8 – Platforma Obywatelska uzyskała 46 głosów z czego liderka listy Róża Gräfin von Thun und Hohenstein 24 głosy.

Lista nr 9 – PSL uzyskało uznanie 56 wyborców, w tym Czesław Siekierski 33 głosy, a Stanisław Sorys 7 głosów.

Lista nr 10 – Demokracja Bezpośrednia zdobyła poparcie 3 wyborców w tym obwodzie. 

 

Obwód wyborczy nr 3 z siedzibą w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Paleśnicy obejmował wyborców miejscowości; Borowa, Dzierżaniny, Jamna, Olszowa i Paleśnica. Uprawnionych do głosowania było 1309 z czego do urn poszło 192 wyborców, co daje frekwencję prawie 14,7%. Jak głosowali wyborcy?

Lista nr 1  - Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry uzyskała 19 głosów – wszystkie oddane na lidera Zbigniewa Ziobro.

Lista nr 2 – Ruch Narodowy uzyskał 1 głos oddany na Roberta Winnickiego.

Lista nr 3 – SLD – UP; koalicja uzyskała 7 głosów.

Lista nr 4 – Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 88 głosów, a najwięcej:

Andrzej Duda – 55 głosów

Edward Czesak – 16 głosów

Ryszard Legutko – 9 głosów

Lista nr 5 – Europa Plus Twój Ruch – znalazła tutaj 1 wyborcę.

Lista nr 6 – Polska Razem Jarosława Gowina uzyskała 19 głosów, z czego lider Jarosław Gowin zdobył poparcie 15 wyborców.

Lista nr 7 – Nowa Prawica Janusza Korwin – Mikke uzyskała poparcie 11 wyborców, z czego lider Stanisław Zółtek 7 głosów.

Lista nr 8 – Platforma Obywatelska uzyskała 15 głosów z czego liderka listy Róża Gräfin von Thun und Hohenstein 8 głosów.

Lista nr 9 – PSL uzyskało uznanie 19 wyborców, w tym Stanisław Sorys 11 głosów a lider listy Czesław Siekierski 2 głosy.

Lista nr 10 – Demokracja Bezpośrednia zdobyła poparcie 2 wyborców w tym obwodzie. 

Obwód wyborczy nr 4 z siedzibą Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Filipowicach obejmował wyborców miejscowości; Filipowice i Ruda Kameralna. Uprawnionych do głosowania było 745  z czego do urn poszło 104 wyborców, co daje frekwencję prawie 14 %. Jak głosowali wyborcy?

Lista nr 1  - Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry uzyskała 15 głosów, z czego 13 oddane na lidera Zbigniewa Ziobro.

Lista nr 2 – Ruch Narodowy uzyskał 1 głos oddany na Roberta Winnickiego.

Lista nr 3 – SLD – UP; koalicja uzyskała 2 głosy.

Lista nr 4 – Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 27 głosów:

Andrzej Duda – 11 głosów

Edward Czesak – 5 głosów

Ryszard Legutko – 5 głosów

Lista nr 5 – Europa Plus Twój Ruch – znalazła tutaj 3 wyborców.

Lista nr 6 – Polska Razem Jarosława Gowina uzyskała 5 głosów, z czego lider Jarosław Gowin zdobył poparcie 4 wyborców.

Lista nr 7 – Nowa Prawica Janusza Korwin – Mikke uzyskała poparcie 12 wyborców, z czego lider Stanisław Zółtek 11 głosów.

Lista nr 8 – Platforma Obywatelska uzyskała 18 głosów z czego liderka listy Róża Gräfin von Thun und Hohenstein 6 głosów.

Lista nr 9 – PSL uzyskało uznanie 14 wyborców, w tym obwodzie wygrała Halina Kurtyka z 5 głosami, Stanisław Sorys miał 1 głos a lider listy Czesław Siekierski 4 głosy.

Lista nr 10 – Demokracja Bezpośrednia zdobyła poparcie 3 wyborców w tym obwodzie.

Obwód wyborczy nr 5 z siedzibą w Szkole Podstawowej w Stróżach obejmował wyborców miejscowości; Stróże, Wola Stróska i Zdonia. Uprawnionych do głosowania było 1143  z czego do urn poszło 258 wyborców, co daje frekwencję prawie 22,6 %. Jak głosowali wyborcy?

Lista nr 1  - Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry uzyskała 27 głosów, z czego 25 oddane na lidera Zbigniewa Ziobro.

Lista nr 2 – Ruch Narodowy uzyskał 2 głosy.

Lista nr 3 – SLD – UP; koalicja uzyskała 8 głosów.

Lista nr 4 – Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 133 głosów:

Andrzej Duda – 74 głosy

Ryszard Legutko – 23 głosy

Edward Czesak – 21 głosów

Lista nr 5 – Europa Plus Twój Ruch – znalazła tutaj 1 wyborcę.

Lista nr 6 – Polska Razem Jarosława Gowina uzyskała 20 głosów, z czego lider Jarosław Gowin zdobył poparcie 15 wyborców.

Lista nr 7 – Nowa Prawica Janusza Korwin – Mikke uzyskała poparcie 12 wyborców, z czego lider Stanisław Zółtek otrzymał 2 głosy.

Lista nr 8 – Platforma Obywatelska uzyskała 18 głosów z czego liderka listy Róża Gräfin von Thun und Hohenstein 10 głosów.

Lista nr 9 – PSL uzyskało 17 głosów, w tym obwodzie wygrał Stanisław Sorys, który miał 7 głos a lider listy Czesław Siekierski 3 głosy.

Lista nr 10 – Demokracja Bezpośrednia zdobyła poparcie 1 wyborcy. 

Obwód wyborczy nr 6 z siedzibą w Szkole w Charzewicach obejmował wyborców miejscowości; Charzewice i Faliszewice. Uprawnionych do głosowania było 559  z czego do urn poszło 134 wyborców, co daje frekwencję prawie 24 %. Jak głosowali wyborcy za wodą ?

Lista nr 1  - Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry uzyskała 13 głosów, z czego 12 lider Zbigniew Ziobro.

Lista nr 2 – Ruch Narodowy uzyskał 1 głos.

Lista nr 3 – SLD – UP; koalicja uzyskała 2 głosy.

Lista nr 4 – Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 56 głosów:

Andrzej Duda – 20 głosów

Edward Czesak – 14 głosów

Ryszard Legutko – 12 głosów

Lista nr 5 – Europa Plus Twój Ruch – zagłosowało 3 wyborców.

Lista nr 6 – Polska Razem Jarosława Gowina uzyskała 19 głosów, z czego lider Jarosław Gowin zdobył poparcie 16 wyborców, a lider struktur tarnowskich Paweł Augustyn ma tu 2 wyborców.

Lista nr 7 – Nowa Prawica Janusza Korwin – Mikke uzyskała poparcie 2 wyborców.

Lista nr 8 – Platforma Obywatelska uzyskała 1 głos oddany na Różę Gräfin von Thun und Hohenstein.

Lista nr 9 – PSL uzyskało 19 głosów z czego lider listy Czesław Siekierski 10 głosów.

Lista nr 10 – Demokracja Bezpośrednia zdobyła poparcie 1 wyborcy. 

Obwód wyborczy nr 7 z siedzibą w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Gwoźdźcu obejmował wyborców z miejscowości Gwoździec. Uprawnionych do głosowania było 752  z czego do urn poszło 113 wyborców, co daje frekwencję 15 %. Jak głosowali wyborcy ?

Lista nr 1  - Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry uzyskała 17 głosów, z czego 16 lider Zbigniew Ziobro.

Lista nr 2 – Ruch Narodowy nie uzyskał żadnego głosu.

Lista nr 3 – SLD – UP; koalicja uzyskała 5 głosów.

Lista nr 4 – Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 39 głosów:

Andrzej Duda – 13 głosów

Edward Czesak – 9 głosów

Ryszard Legutko – 3 głosy

Lista nr 5 – Europa Plus Twój Ruch – zagłosowało 2 wyborców.

Lista nr 6 – Polska Razem Jarosława Gowina uzyskała 10 głosów, z czego lider Jarosław Gowin zdobył poparcie 7 wyborców, a lider struktur tarnowskich Paweł Augustyn ma tu 1 wyborcę.

Lista nr 7 – Nowa Prawica Janusza Korwin – Mikke uzyskała poparcie 8 wyborców.

Lista nr 8 – Platforma Obywatelska uzyskała 10 głosów, z czego oddanych na Różę Gräfin von Thun und Hohenstein 4 głosy.

Lista nr 9 – PSL uzyskało 17 głosów z czego lider listy Czesław Siekierski żadnego głosu, natomiast najwięcej Stanisław Sorys 8 głosów, a za nim Wojciech Kozak 6 głosów.

Lista nr 10 – Demokracja Bezpośrednia nie zdobyła żadnego głosu. 

Obwód wyborczy nr 8 z siedzibą w Szkole Podstawowej we Wróblowicach, obejmował wyborców z tej miejscowości. Uprawnionych do głosowania było 540  z czego do urn poszło 97 wyborców, co daje frekwencję ok. 18 %. Jak głosowali wyborcy ?

Lista nr 1  - Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry uzyskała 16 głosów, z czego 15 lider Zbigniew Ziobro.

Lista nr 2 – Ruch Narodowy uzyskał 1 głos.

Lista nr 3 – SLD – UP; koalicja uzyskała 3 głosy.

Lista nr 4 – Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 51 głosów:

Andrzej Duda – 28 głosów

Ryszard Legutko – 8 głosów

Edward Czesak – 4 głosy

Lista nr 5 – Europa Plus Twój Ruch – bez głosów.

Lista nr 6 – Polska Razem Jarosława Gowina uzyskała 2 głosy – oba Paweł Augustyn.

Lista nr 7 – Nowa Prawica Janusza Korwin – Mikke uzyskała poparcie 6 wyborców.

Lista nr 8 – Platforma Obywatelska uzyskała 2 głosy.

Lista nr 9 – PSL uzyskało 7 głosów z czego lider listy Czesław Siekierski  4 głosy.

Lista nr 10 – Demokracja Bezpośrednia nie zdobyła żadnego głosu. 

Obwód wyborczy nr 9 z siedzibą w Świetlicy Wiejskiej w Wesołowie obejmującą Wesołów. Uprawnionych do głosowania było 703  z czego do urn poszło 151 wyborców, co daje frekwencję 21,5 %. Jak głosowali wyborcy ?

Lista nr 1  - Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry uzyskała 26 głosów, z czego 25 lider Zbigniew Ziobro.

Lista nr 2 – Ruch Narodowy uzyskał 4 głosy.

Lista nr 3 – SLD – UP; koalicja uzyskała 2 głosy.

Lista nr 4 – Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 58 głosów:

Andrzej Duda – 32 głosy

Ryszard Legutko – 11 głosów

Edward Czesak – 4 głosy

Lista nr 5 – Europa Plus Twój Ruch – zagłosował 1 wyborca.

Lista nr 6 – Polska Razem Jarosława Gowina uzyskała 4 głosy, z czego lider Jarosław Gowin zdobył poparcie 3 wyborców.

Lista nr 7 – Nowa Prawica Janusza Korwin – Mikke uzyskała poparcie 10 wyborców.

Lista nr 8 – Platforma Obywatelska uzyskała 20 głosów, z czego oddanych na Różę Gräfin von Thun und Hohenstein 12 głosów.

Lista nr 9 – PSL uzyskało 17 głosów z czego lider listy Czesław Siekierski 6 głosów.

Lista nr 10 – Demokracja Bezpośrednia nie zdobyła żadnego głosu. 

Obwód wyborczy nr 10 był obwodem zamkniętym przeznaczonym dla pensjonariuszy DPS w Stróżach.  Uprawnionych do głosowania było 55 z czego do urn poszło 46 wyborców, co daje frekwencję 83,6 %. Imponująca frekwencja nieosiągalna w otwartych obwodach. Jak głosowali wyborcy ?

Lista nr 1  - Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry uzyskała 16 głosów, z czego 12 lider Zbigniew Ziobro.

Lista nr 2 – Ruch Narodowy  0 głosów.

Lista nr 3 – SLD – UP 0 głosów.

Lista nr 4 – Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 25 głosów:

Andrzej Duda – 22 głosy

Ryszard Legutko – 2 głosy

Edward Czesak – 1 głos

Lista nr 5 – Europa Plus Twój Ruch 0 głosów.

Lista nr 6 – Polska Razem Jarosława Gowina 0 głosów

Lista nr 7 – Nowa Prawica Janusza Korwin – Mikke uzyskała 0 głosów.

Lista nr 8 – Platforma Obywatelska uzyskała 0 głosów.

Lista nr 9 – PSL uzyskało 0 głosów.

Lista nr 10 – Demokracja Bezpośrednia zdobyła 2 głosy. 

Za Państwową Komisją Wyborczą podaję oficjalny, zakliczyński ranking wyborczy do Parlamentu Europejskiego:

1.       Andrzej Duda z PiS – 491 głosów

2.       Zbigniew Ziobro z SP – 229 głosów

3.       Ryszard Legutko z PiS - 146 głosów

4.       Edward Czesak z PiS – 132 głosy

5.       Jarosław Gowin – 103 głosy

6.       Róża Gräfin von Thun und Hohenstein z PO – 101 głosów

7.       Czesław Siekierski z PSL - 75 głosów

 

W gminie Zakliczyn w sposób bezdyskusyjny wygrywa Prawo i Sprawiedliwość, a najpopularniejszy kandydat PiS-u startujący z pozycji 2 na liście Andrzej Duda deklasuje konkurentów. Z szóstki zakliczyńskiego rankingu do Brukseli pojadą; Andrzej Duda i Ryszard Legutko z PiS oraz Róża Gräfin von Thun und Hohenstein z PO oraz Czesław Siekierski z PSL.  Ponadto okręg małopolsko - świętokrzyski reprezentować będą; Stanisław Żółtek z Nowej Prawicy Korwina - Mikke, Małgorzata Gosiewska z PiS oraz Bogdan Wenta z PO.