Drukuj
Kategoria: Wybory Samorządowe
Odsłony: 1378

b_250_100_16777215_00_images_2014_25_wyb_sam_2014.pngb_250_100_16777215_00_images_2014_wybory_samorzadowe_2014.jpgWybory coraz bliżej. Już niewiele czasu  pozostało do wyborów samorządowych, w których wyborcy oddadzą aż cztery głosy: jeden na radnego do Rady Miejskiej, jeden do powiatu, jeden do województwa oraz jeden przy wyborze burmistrza. Chcesz oddać swój głos na kandydata na burmistrza czy kandydata na  radnego? Sprawdź gdzie będziesz mógł głosować.

Obwód głosowania nr 1 – siedziba obwodu Ratusz w Zakliczynie. Lokal przystosowany jest do potrzeb wyborców niepełnosprawnych. W obwodzie nr 1 głosują mieszkańcy z okręgów: Okręg nr 3 (Melsztyn, Roztoka, Zawada Lanckorońska), Okręg nr 14 (miasto Zakliczyn - ulice: 17 stycznia, Jacka Malczewskiego, Jagiellońska, Jana III Sobieskiego, Klasztorna, Krakowska, Ofiar Katynia, Polna, Ruchu Oporu, Stanisława Wyspiańskiego, Szkolna, Tadeusza Kościuszki, Tarnowska, Zielona), Okręg nr 15 (miasto Zakliczyn - ulice: Adama Mickiewicza, Browarki, Dr. Stanisława Korczyńskiego, Grabina, Józefa Piłsudskiego, Kamieniec, Łęgi, Łukówka, Mikołaja Kopernika, Ogrodowa, Różana, Rynek, Spokojna, Spółdzielcza).

Łączna liczba osób uprawnionych do głosowania w tym obwodzie: 1851

 

Obwód głosowania nr 2 – siedziba obwodu Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie, ul. Malczewskiego. W obwodzie nr 2 głosują mieszkańcy z okręgów: Okręg nr 5 (Lusławice), Okręg nr 10 (Bieśnik, Słona, Kończyska), Okręg nr 11 (Faściszowa).

Łączna liczba osób uprawnionych do głosowania w tym obwodzie: 2004

Obwód głosowania nr 3 – siedziba obwodu Zespół Szkolno Przedszkolny w Paleśnicy. Lokal przystosowany jest do potrzeb wyborców niepełnosprawnych. W obwodzie nr 3 głosują mieszkańcy z okręgów: Okręg nr 12 (Borowa, Olszowa), Okręg nr 13 (Dzierżaniny, Jamna, Paleśnica).

Łączna liczba osób uprawnionych do głosowania w tym obwodzie: 1311

Obwód głosowania nr 4 – siedziba obwodu Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Filipowicach. W obwodzie nr 4 głosują mieszkańcy z okręgu nr 8 (Filipowice, Ruda Kameralna).

Łączna liczba osób uprawnionych do głosowania w tym obwodzie: 743

Obwód głosowania nr 5 – siedziba obwodu Szkoła Podstawowa w Stróżach. W obwodzie nr 5 głosują mieszkańcy z okręgów: Okręg nr 7 (Stróże), Okręg nr 9 (Wola Stróska, Zdonia).

Łączna liczba osób uprawnionych do głosowania w tym obwodzie: 1155

Obwód głosowania nr 6 – siedziba obwodu Szkoła Filialna w Charzewicach. W obwodzie nr 6 głosują mieszkańcy z okręgu nr 2 (Charzewice, Faliszewice).

Łączna liczba osób uprawnionych do głosowania w tym obwodzie: 557

Obwód głosowania nr 7 – siedziba obwodu Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Gwoźdźcu. W obwodzie nr 7 głosują mieszkańcy z okręgu nr 1 (Gwoździec).

Łączna liczba osób uprawnionych do głosowania w tym obwodzie: 761

Obwód głosowania nr 8 – siedziba obwodu Niepubliczna Szkoła Podstawowej we Wróblowicach. W obwodzie nr 8 głosują mieszkańcy z okręgu nr 4 (Wróblowice).

Łączna liczba osób uprawnionych do głosowania w tym obwodzie: 546

Obwód głosowania nr 9 – siedziba obwodu Świetlica Wiejska w Wesołowie. Lokal przystosowany jest do potrzeb wyborców niepełnosprawnych. W obwodzie nr 9 głosują mieszkańcy z okręgu nr 6 (Wesołów).

Łączna liczba osób uprawnionych do głosowania w tym obwodzie: 709

Obwody głosowania nr 10 i 11 – to obwody utworzone dla osób przebywających w Domu Pomocy Społecznej w Stróżach ( okręg nr 7 ) i w Domu Pogodnej Jesieni w Zakliczynie (okręg nr 15).

Łączna liczba osób uprawnionych do głosowania w tym obwodzie: 105

Ważne terminy:

Do 12 listopada: wyborca może złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie (w ramach tego samego okręgu wyborczego).

Do 14 listopada: wyborca może dopisać się do rejestru wyborców. Uwaga! Mimo iż z praktyki wynika, że dopisanie następuje "od ręki", procedura może trwać nawet do 3 dni. Warto więc dopisać się przed 10 listopada.

Lokale wyborcze będą otwarte w dniu głosowania 16 listopada 2014 r. w godzinach od 7.00 do 21.00. Przed przystąpieniem do głosowania wyborca będzie obowiązany okazać obwodowej komisji wyborczej dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem umożliwiający stwierdzenie tożsamości.

Jak głosować:

Wyborcy otrzymają 4 rodzaje kart do głosowania:

· w wyborach burmistrza (w kolorze różowym),

· w wyborach do rady miejskiej (w kolorze białym),

· w wyborach do rady powiatu (w kolorze żółtym),

· w wyborach do sejmiku województwa (w kolorze niebieskim).

Na każdej karcie głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając znak "x" z lewej strony obok nazwiska kandydata, na którego wyborca głosuje. Postawienie znaku "x" w więcej niż 1 kratce lub niepostawienie znaku "x" w żadnej kratce powoduje nieważność głosu.

Wyjątek stanowią wyborcy w okręgu nr 13 (Dzierżaniny, Jamna, Paleśnica), którzy otrzymają 3 karty do głosowania - na burmistrza oraz do rady powiatu i do sejmiku województwa. Wynika to z faktu, że w tym okręgu została zgłoszona tylko jedna kandydatka na radnego do Rady Miejskiej w Zakliczynie (Pani Anna Moj) i została wybrana radną bez głosowania.