Drukuj
Kategoria: Wybory Samorządowe
Odsłony: 1591

b_250_100_16777215_00_images_2015_sotys.pngb_250_100_16777215_00_images_2015_rs.jpgWczoraj podałem wykaz miejscowości w których nie odbędą się wybory sołeckie – to 7 sołectw i miasto Zakliczyn. Dziś dla odmiany te sołectwa, gdzie mieszkańcy wybierać będą zarówno sołtysów jak i rady sołeckie – takich sołectw mamy dziesięć. Wyznaczone do głosowania lokale wyborcze czynne będą od 8:00 do 18:00.  Głosowanie na sołtysa odbywa się poprzez postawienie znaku "X" przy nazwisku jednego kandydata. Głosowanie na członków rady sołeckiej odbywa się poprzez postawienie znaku "X" przy nazwiskach najwyżej pięciu kandydatów. W lokalach w ramach konsultacji społecznych, będą dostępne ankiety które wypełniając i wrzucając do urny, mieszkańcy wypowiedzą się na temat funkcjonowania służby zdrowia na terenie Gminy Zakliczyn.

Demokracja lokalna na „10”:

Charzewice. Trzech kandydatów na sołtysa to: Józefa Dudek, Antoni Świerczek i Adolf Wagner. Do Rady Sołeckiej Charzewic kandyduje dziesięciu kandydatów: Banaś Zdzisław, Chuchrowska Katarzyna, Dudek Jolanta, Jewulski Jan, Mrzygłód Eugeniusz, Pawlik Ewa, Roman Aleksandra, Szot Urszula, Świerczek Antoni, Świerczek Bolesław. Zwraca uwagę fakt, że do Rady Sołeckiej kandyduje jeden z kandydatów na sołtysa. W tej sytuacji, gdyby został wybrany sołtysem i członkiem Rady Sołeckiej, to zgodnie ze statutem sołectwa, jako nowo wybrany sołtys zwalnia miejsce osobie, która w wyborach do Rady Sołeckiej uzyskałaby szósty wynik. Wybory odbędą się w budynku Domu Strażaka.

Dzierżaniny. Dwie kobiety ubiegają się o funkcję sołtysa; Krystyna Krzyżak i Urszula Sacha. Do Rady Sołeckiej Dzierżanin kandyduje siedem osób: Kopacz Krystyna, Krzyżak Bożena, Nidecka Teresa, Pachota Krzysztof, Piotrowski Stanisław, Stojowski Zenon, Styczeń Bernadeta. Piątka z siedmiu kandydatów wejdzie do Rady Sołeckiej. Wybory odbędą się w budynku Spółdzielni Socjalnej.

Faściszowa. Zofia Boczek i Zdzisław Wypasek ubiegać się będą o funkcję sołtysa Faściszowej. Aż 11 osób chce być członkami Rady Sołeckiej, są to: Cieśla Marek, Cierniak Adam, Cepiga Jacek, Dulęba Jolanta, Haus Bogusława, Magiera Mariusz, Migdał-Pater Bogumiła, Myszor Agata, Nowak Justyna, Socha Kazimierz, Truchan Krzysztof. Tutaj podobnie jak w Zdoni najtrudniej będzie zostać członkiem Rady Sołeckiej. Wybory odbędą się w Szkole Podstawowej.

Filipowice. Zygmunt Olchawa i Małgorzata Soska chcą być sołtysem Filipowic, a o miejsce w tutejszej Radzie Sołeckiej ubiegają się: Kijowski Ryszard, Kornaś Dariusz, Kornaś Kazimierz, Kusion Irena, Martyka Tadeusz, Mędrek Beata, Pajor Kazimierz, Piechnik Zbigniew. Wybory odbędą się w Domu Strażaka.

Lusławice. Tak jak w Charzewicach aż trójka chce być sołtysem Lusławic, to: Paweł Bober, Anna Czermak i Beata Gołąb. Do Rady Sołeckiej Lusławic aspirację zgłaszają: Jaszczur Marek, Kwiek Grzegorz, Łopatka Mirosław, Pawlikowski Piotr, Pyrek Piotr, Racibor Lesław, Średniawa Antonina, Turek Andrzej. Wybory odbędą się w świetlicy, w budynku przedszkola.

Słona. Danuta Nowak i Irena Jaszczur rywalizują o funkcję sołtyski. W Słonej w Radzie Sołeckiej chcą być: Drogoś Janusz, Gac Jerzy, Jamróz Zofia, Kasprzyk Szczepan, Kulak Andrzej, Kulak Marzena, Kuzera-Majewska Anna, Wiśniowski Leszek. Wybory odbędą się w świetlicy, w budynku byłej szkoły.

Stróże. Albo Antoni Teper, albo Iwona Średniawa będzie sołtysem Stróż. Za to jeden spośród szóstki kandydatów nie wejdzie do Rady Sołeckiej w Stróżach, do której kandydują: Jaszczur Janusz, Kaczmarczyk Janusz, Mróz Urszula, Nosek Stanisław, Piechnik Piotr, Witek Maria. Wybory odbędą się w miejscowym Domu Strażaka.

Wola Stróska. Lucyna Falkowska i Józef Teper to kandydujące osoby na sołtysa Woli. Siedem osób chce zasiadać w tutejszej Radzie Sołeckiej, to: Dyngosz Renata, Malik Agata, Maślanka Bożena, Nosek Grażyna, Osiełkiewicz Adam, Waryas Henryk, Zawisza Krystyna. Wybory odbędą się w miejscowym Domu Strażaka.  

Wróblowice. Zbigniew Jachym kontra Michał Ulanecki w wyborach na sołtysa Wróblowic. Najstarszy stażem i wybrany w 2014 roku najlepszym sołtysem w Powiecie Tarnowskim Eugeniusz Stępek kończy ponad 40 – letnią karierę sołtysowską.  Do miejscowej Rady Sołeckiej kandydują:  Chrzanowska Magdalena, Dyba Dariusz, Gondek Zbigniew, Kęder Maria, Nosek Ewa, Osiecki Marek, Wojtaszek Zbigniew. Wybory odbędą się w miejscowym Domu Strażaka.

Zdonia. Andrzej Malik i Jerzy Nowak ubiegają się o funkcję sołtysa Zdoni, a do Rady Sołeckiej zgłoszono rekordową liczbę kandydatów, są to: Bajorek Paweł, Basta Kazimierz, Błoniarczyk Bogdan, Bolechała Janina, Łazarek Tadeusz, Jankosz Kazimierz, Majewski Józef, Malik Janusz, Rak Grażyna, Siemiński Janusz, Wróbel Stanisław. Wybory odbędą się w budynku byłej szkoły w Zdoni.

 

Pozostały nam jeszcze cztery sołectwa w których odbędą się tylko wybory sołtysa oraz dwa sołectwa w których odbędą się tylko wybory rady sołeckiej. O tym napiszę w kolejnym artykule na temat wyborów sołeckich 2015 w gminie Zakliczyn.