Na 15 czerwca 2013 roku zaplanowano turniej w piłce nożnej ministrantów z parafii Dekanatu Zakliczyn. Do zawodów początkowo zgłosiło się 9 drużyn, jednak zaplanowane w tym dniu inne szkolne imprezy oraz padający rano deszcz spowodowały, że nie wszyscy wzięli udział .
Ostatecznie w zawodach wzięły udział drużyny: z Gródka nad Dunajcem pod opieką nauczyciela wf Pana J. Jurkowskiego, z parafii Brzozowa pod opieką ks. proboszcza S. Wojtasa i dyrektora tamtejszej szkoły Pana B. Buratowskiego , z Siemiechowa pod opieką ks. proboszcza B. Więcka, Z Janowic z kierownikiem drużyny Panem R. Krajem oraz gospodarze turnieju z ks. proboszczem Pawłem Bielem.
Sędzią głównym zawodów był Pan Robert Kraj, sędzią boiskowym Pan Mariusz Potok – licencjonowany sędzia PZPN. Rozgrywki prowadzono w systemie „każdy z każdym” i w rezultacie wyłoniono zwycięzców tego turnieju:
1 miejsce drużyna z parafii Siemiechów,
2 miejsce drużyna z parafii Brzozowa,
3 miejsce drużyna z parafii Gródek/n Dunajcem.
Turniej rozgrywany był pod honorowym patronatem Pana Burmistrza Jerzego Soski, który przybył na zawody , wręczył puchar zwycięzcom i drobne upominki wszystkim zawodnikom.
Zawody przebiegały na dosyć wysokim poziomie , sporo było ładnych bramek , ciekawych akcji , nie brakowało tez emocji u samych zawodników , rodziców, opiekunów i kibiców . W przerwach zawodów dla rozładowania tychże emocji prezentowały się w tańcu cheerleaderki z klasy VI naszej szkoły. Pogoda „wytrzymała” – ponoć zamówiona specjalnie przez ks. P Biela , całe zawody przeprowadzono bez urazów czy kontuzji , a zdaniem uczestników bardzo profesjonalnie i atrakcyjnie dla uczestników.Organizatorami zawodów byli ; ksiądz proboszcz Paweł Biel z Parafii Paleśnica – fundator nagród rzeczowych (piłek) dla każdej z drużyn , Pan dyrektor ZSP w Paleśnicy Sylwester Gostek - postarał się o puchary oraz wyżywienie i napoje dla zawodników , animatorzy orlika – PP Robert Kraj i Magdalena Karpiel odpowiadali za przebieg rozgrywek. Do organizacji włączyła się również nauczyciele ; PP Pani Krystyna Brydniak i Joanna Soska oraz pracownicy obsługi szkolnej. Były to już kolejne zawody rozgrywane w ZSP w Paleśnicy, gdzie po wybudowaniu orlika baza szkolna i sportowa stwarzają możliwości organizacji imprez sportowych. W trakcie tej swoistej parafiady padały pomysły kolejnych zawodów dla takich i podobnych grup ze wspólnot parafialnych.