Drukuj
Kategoria: Wystawy
Odsłony: 3938

b_250_100_16777215_00_images_stories_Galerie_ohnio_ks_th__20.jpgJesteśmy narodem w zdecydowanej większości katolickim. Chodzimy w każdą niedzielę do kościoła, a by uczestniczyć w mszy świętej. Wielu odwiedza swoją parafialną świątynię nawet codziennie. Nie wyobrażamy sobie lokalnej społeczności bez proboszcza, wikarego, po prostu księdza. Przyjmujemy księży w swoich domach zazwyczaj raz do roku, w okresie wizyty duszpasterskiej, tzw. kolędy. Na co dzień rzadko zastanawiamy się nad tym jak żyje ksiądz. To pytanie nurtowało Jakuba Ochnio, który postanowił utrwalić chwile z życia księdza. W ten sposób powstał unikalny fotoreportaż z życia księdza. Sam autor na temat wyzwania, który postawił przed sobą i zrealizował, mówi tak:    
"Mimo, że księża żyją cały czas obok nas  nie wiemy jak wygląda ich cały dzień pracy. Do niedawna sam nie  potrafiłem udzielić odpowiedzi na to pytanie. Wtedy podjąłem wyzwanie  udokumentowania pełnego obrazu z dnia życia księdza. Po  kilkudziesięciu odmowach w końcu natrafiłem na proboszcza parafii  Łukowa - ks. Czesława Górkę, który pozwolił mi wniknąć w najintymniejsze sfery swojego życia. Sądzę, że dzięki temu projekt "Vocatio" (czyli powołanie) może stanowić obraz życia księdza katolickiego".
Zatem sezon wystawienniczy 2009 w Klubie Spytko inaugurujemy "Powołaniem". Wystawa czynna będzie od godziny 17-tej , 6 lutego 2009 – wtedy odbędzie się wernisaż wystawy z udziałem autora. Serdecznie w imieniu swoim, autora Jakuba Ochnio oraz kustosza galerii Klubu Spytko Stanisława Kusiaka zapraszamy nie tylko na otwarcie wystawy. Tymczasem, zgodnie z tradycją udostępniamy jej wirtualną wersję, w szczególności dla tych internautów, którzy z różnych przyczyn nie mogą zobaczyć jej "na żywo" w ratuszu.

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1