Drukuj
Kategoria: Głosiciel info
Odsłony: 1649

altRadość z beatyfikacji Jana Pawła II udzieliła się nam wszystkim. W szkołach organizowano programy artystyczne i okolicznościowe akademie. Na Rynku odprawiona została dziękczynna Msza św., pokłoniono się pod pomnikiem Karola Wojtyły.alt
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Paleśnicy siostra Eliza Kabza przygotowała z młodzieżą wieczornicę, nieco wcześniej dyrekcja placówki rozesłała do gminnych szkół regulamin konkursu plastycznego „Jan Paweł II - przyjaciel Boga, przyjaciel dzieci”, jego zasady publikowaliśmy na łamach Głosiciela. Pomysł został ochoczo przyjęty, nadesłano kilkadziesiąt prac w różnych technikach od 38 uczestników z gminnych podstawówek. Jury w składzie: s. Eliza Kabza, ks. Adam Mokrzycki, Izabela Górska i Joanna Soska przyznało nagrody w dwóch kategoriach. W kl. 0-III I miejsce zdobył Oskar Soska - uczeń kl. I SP Stróże, II miejsce dla Ani Woźniak z kl. III ZS P Paleśnica, III pozycja - Mateusz Rogowski z kl. II SP Faściszowa. Wszyscy - młodsi i starsi - laureaci konkursu otrzymali dyplomy i pamiątkowe albumy o życiu bł. Jana Pawła II, nagrody ufundowała Rada Rodziców. W starszej kategorii I miejsce zdobyła Jagoda Gancarek - uczennica kl. VI SP Paleśnica, która miała okazję spotkania się z Ojcem Św. na audiencji w Watykanie, II miejsce zajęła Sylwia Malisz z kl. VI SP Wróblowice, III miejsce w konkursie dla Moniki Bieniek z kl. VI SP Filipowice. Oceniano samodzielność, zgodność treści pracy z tematyką konkursu, oryginalność w ujęciu tematu, wartość artystyczną.

altMłodym artystom gratulował dyr. Sylwester Gostek, wręczając zwycięzcom tuż przed wieczornicą poświęconą naszemu wielkiemu papieżowi wspomniane upominki. Na widowni zasiedli mieszkańcy Paleśnicy i okolic oraz Wojtek z Borowej, o którym nie zapomnieli w chorobie koleżanki i koledzy, oraltganizując akcję pomocy. Wojtek w swej walce dostąpił zaszczytu modlitwy w Stolicy Piotrowej o swoje zdrowie, jak również za rodziców i dobrodziejów. To spotkanie i życzliwość często zupełnie obcych i anonimowych darczyńców wielce mu pomogły.
Inscenizacja w hali sportowej oparta na scenariuszu s. Elizy mówiła o poszukiwaniu, o nadziei, miłości i łasce za wstawiennictwem błogosławionego Jana Pawła II, który podczas jednej z pielgrzymek do Polski zawitał nad Jamną i Paleśnicę. Nalot Ojca Świętego - jak określa to wydarzenie o. Jan Góra - dokumentuje wystawa w podziemiach sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei. Kanwą opowieści jest list bohatera przedstawienia do papieża, chłopiec nieoczekiwanie otrzymuje odpowiedź... altSpektaklowi towarzyszyły partie chóru, autentyczne wypowiedzi JPII, diaporama, zdjęcia i filmy. Scenografię współtworzyła wystawa pokonkursowa.alt
Na zakończenie dnia Mszę św. i majówkę w parafialnym kościele poprowadził ks. Mokrzycki. Tutaj zgromadzili się uczestnicy uroczystości, niosąc od szkoły w dłoniach zapalone świece. Młodzież złożyła je u stóp misyjnego krzyża.