Drukuj
Kategoria: Głosiciel info
Odsłony: 2722

altPo dwóch miesiącach odpoczynku i kilkunastu dniach nowego roku szkolnego przyszedł czas na to, aby zainaugurować sportową rywalizację w ramach sportu szkolnego na terenie gminy Zakliczyn. W ramach „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży" Szkolnego Związku Sportowego w roku szkolnym 2012/ 2013 uczniowie szkól podstawowych i gimnazjów gminy Zakliczyn rywalizować będą w kilkunastu dyscyplinach. W tym roku po raz pierwszy to całoroczne współzawodnictwo gminne będzie toczyć się o Puchary Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn. Placówki oświatowe będą zdobywać punkty za poszczególne dyscypliny i suma punktów danej szkoły podzielona przez jej liczbę  uczniów da podstawę do ustalenia klasyfikacji końcowej.

altTradycyjnie już indywidualne biegi przełajowe były pierwszą imprezą, w której wzięło udział 161 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum. Zawody zostały zorganizowane przez Gminnego Organizatora Sportu Szkolnego i Uczniowski Klub Sportowy Gulon Zakliczyn. Rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ do finału powiatowego awans mogły uzyskać tylko cztery osoby z każdej  kategorii. Biegi zostały rozegrane z podziałem na klasy: w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej osobno dla dziewcząt i chłopców  klas IV, V i Vi, a w Gimnazjadzie Młodzieży osobno dla dziewcząt i chłopców klas I, II i III.
 

Gimnazjada Młodzieży:

DZIEWCZĘTA

Klasa I
Lp.  Imię i nazwisko           Szkoła                 Punkty
1    Natalia Kołdras    Gimnazjum Paleśnica    6
2    Natalia Gierałt     Gimnazjum Paleśnica    5
3    Natalia Zgraja    Gimnazjum Zakliczyn    5
4    Natalia Koza    Gimnazjum Zakliczyn    4
5    Katarzyna Łazarz    Gimnazjum Zakliczyn    4
6    Gabriela Olszańska    Gimnazjum Zakliczyn    4
7    Joanna Kusiak    Gimnazjum Zakliczyn    3
8    Marcelina Kędzior    Gimnazjum Zakliczyn    3
9    Sandra Serafin    Gimnazjum Zakliczyn    3
10    Emilia Kwiek    Gimnazjum Zakliczyn    3
11    Edyta Myszor    Gimnazjum Zakliczyn    2

Klasa II


1    Gabriela Sikoń    Gimnazjum Zakliczyn    6
2    Ewelina Kołdras    Gimnazjum Paleśnica    5
3    Agnieszka Matras    Gimnazjum Paleśnica    5
4    Ewa Małek    Gimnazjum Zakliczyn    4
5    Agnieszka Nosek    Gimnazjum Zakliczyn    4
6    Patrycja Burnat    Gimnazjum Zakliczyn    4
7    Patrycja Karecka    Gimnazjum Zakliczyn    3
8    Sylwia Sikora    Gimnazjum Zakliczyn    3
9    Joanna Serafin    Gimnazjum Zakliczyn    3
10    Irena Nalezińska    Gimnazjum Zakliczyn    3
11    Kinga Jastrząb    Gimnazjum Zakliczyn    2
12    Natalia Lasota    Gimnazjum Zakliczyn    2
13    Mariola Kiełbasa    Gimnazjum Zakliczyn    2


Klasa III  

1    Anna Kusiak    Gimnazjum Zakliczyn    6
2    Katarzyna Potępa    Gimnazjum Zakliczyn    5
3    Aneta Popiela    Gimnazjum Paleśnica    5
4    Sylwia Konwent    Gimnazjum Paleśnica    4
5    Izabela Kusek    Gimnazjum Zakliczyn    4
6    Małgorzata Stanuch    Gimnazjum Zakliczyn    4
7    Karolina Witek    Gimnazjum Zakliczyn    3
8    Agata Gniadek    Gimnazjum Zakliczyn    3
9    Barbara Dudowicz    Gimnazjum Zakliczyn    3

CHŁOPCY
Klasa I

1    Ireneusz Sobol    Gimnazjum Paleśnica    6
2    Dawid Pachota    Gimnazjum Paleśnica    5
3    Michał Mietła    Gimnazjum Zakliczyn    5
4    Krzysztof Piechnik    Gimnazjum Zakliczyn    4
5    Tomasz Piotrowski    Gimnazjum Paleśnica    4
6    Filip Malisz    Gimnazjum Zakliczyn    4
7    Michał Kaczor    Gimnazjum Zakliczyn    3
8    Radosław Jurek    Gimnazjum Paleśnica    3
9    Rafał Ulanecki    Gimnazjum Zakliczyn    3
10    Jan Witek    Gimnazjum Zakliczyn    2
11    Kryspin Capar    Gimnazjum Zakliczyn    2
12    Michał Jankosz    Gimnazjum Zakliczyn    2
13    Krystian Żelazko    Gimnazjum Zakliczyn    2
14    Krystian Żelazko    Gimnazjum Zakliczyn    2

Klasa II


1    Patryk Łukasik    Gimnazjum Paleśnica    6
2    Kamil Kaczmarczyk    Gimnazjum Zakliczyn    5
3    Dariusz Czuba    Gimnazjum Paleśnica    5
4    Patryk Gniadek    Gimnazjum Zakliczyn    4
5    Grzegorz Batko    Gimnazjum Zakliczyn    4
6    Artur Klimek    Gimnazjum Zakliczyn    4
7    Daniel Wzorek    Gimnazjum Zakliczyn    3
8    Filip Świderski    Gimnazjum Zakliczyn    3
9    Kamil Klimczak    Gimnazjum Zakliczyn    3
10    Karol Mirenko    Gimnazjum Zakliczyn    3
11    Sebastian Paciorek    Gimnazjum Zakliczyn    2
12    Dawid Świerczek    Gimnazjum Zakliczyn    2
13    Rafał Zielonka    Gimnazjum Zakliczyn    2
14    Szymon Skorupski    Gimnazjum Zakliczyn    2
15    Patryk Pachota    Gimnazjum Paleśnica    2
16    Kamil Kubicki    Gimnazjum Zakliczyn    1
17    Michał Grecki    Gimnazjum Zakliczyn    1
18    Jan Nicpoń    Gimnazjum Zakliczyn    1

Klasa III


1    Łukasz Garbacz    Gimnazjum Paleśnica    6
2    Bartłomiej Ćwik     Gimnazjum Zakliczyn    5
3    Krystian Kozub    Gimnazjum Zakliczyn    5
4    Jakub Bieniek    Gimnazjum Zakliczyn    4
5    Patryk Ludwa    Gimnazjum Zakliczyn    4
6    Patryk Niewola    Gimnazjum Zakliczyn    4
7    Kornel Czajka    Gimnazjum Zakliczyn    3
8    Jarosław Michalski    Gimnazjum Zakliczyn    3
9    Mateusz Jania    Gimnazjum Zakliczyn    3
10    Wojciech Foryś    Gimnazjum Zakliczyn    3

Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

DZIEWCZĘTA
Klasa VI


1    Laura Karecka    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    6
2    Adrianna Łach    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    5
3    Joanna Jurkowska    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    5
4    Marta Oleksyk    Szkoła Podstawowa Faściszowa    4
5    Katarzyna Matras    Szkoła Podstawowa Paleśnica    4
6    Weronika Mordawska    Szkoła Podstawowa Paleśnica    4
7    Sabina Kwiek    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    3
8    Joanna Bieniek    Szkoła Podstawowa Filipowice    3
9    Kinga Pytko    Szkoła Podstawowa Filipowice    3

Klasa V


1    Kornelia Klimek    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    6
2    Adrianna Sikoń    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    5
3    Anna Jankosz    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    5
4    Sara Słowińska    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    4
5    Patrycja Wiśniowska    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    4
6    Kamila Foryś    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    4
7    Patrycja Gondek    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    3
8    Paulina Osuch    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    3
9    Anna Pajor    Szkoła Podstawowa Faściszowa    3
10    Magdalena Bil    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    3

Klasa IV


1    Weronika Ogórek    Szkoła Podstawowa Filipowice    6
2    Dagmara Kołdras    Szkoła Podstawowa Paleśnica    5
3    Patrycja Kubacka    Szkoła Podstawowa Filipowice    5
4    Oliwia Sobol    Szkoła Podstawowa Paleśnica    4
5    Wiktoria Słowińska    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    4
6    Sandra Sikorska    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    4
7    Wiktoria Sobol    Szkoła Podstawowa Paleśnica    3
8    Patrycja Robak    Szkoła Podstawowa Paleśnica    3
9    Anna Jankosz    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    3
10    Anna Matras    Szkoła Podstawowa Filipowice    3
11    Ewelina Klima    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    2
12    Agnieszka Ramian    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    2
13    Joanna Wierzchowiec    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    2
14    Nikola Pach    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    2
15    Kamila Mytnik    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    2

CHŁOPCY

Klasa VI


1    Dawid Rak    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    6
2    Krystian Klimek    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    5
3    Paweł Krzemień    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    5
4    Tomasz Ogórek    Szkoła Podstawowa Filipowice    4
5    Kamil Rozkocha    Szkoła Podstawowa Filipowice    4
6    Dawid Sikoń    Szkoła Podstawowa Faściszowa    4
7    Patryk Nawalaniec    Szkoła Podstawowa Faściszowa    3
8    Andrzej Haus    Szkoła Podstawowa Faściszowa    3
9    Kamil Kasprzyk    Szkoła Podstawowa  Faściszowa    3

Klasa V


1    Patryk Czermak    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    6
2    Bartosz Pater    Szkoła Podstawowa Faściszowa    5
3    Andrzej Osiełkiewicz    Szkoła Podstawowa Filipowice    5
4    Jacek Kasprzyk    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    4
5    Łukasz Chrobak    Szkoła Podstawowa Paleśnica    4
6    Kamil Ryba    Szkoła Podstawowa Filipowice    4
7    Jakub Osuch    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    3
8    Sebastian Rak    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    3
9    Mateusz Budzyn    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    3
10    Marcin Pajor    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    3
11    Dominik Szczepański    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    2
12    Adrian Damian    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    2
13    Tomasz Rzepka    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    2
14    Marcin Śliwa    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    2

Klasa IV

1    Grzegorz Urban    Szkoła Podstawowa Filipowice    6
2    Kamil Jaszczur    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    5
3    Adam Ogórek     Szkoła Podstawowa Filipowice    5
4    Jakub Maciak    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    4
5    Piotr Krzemień    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    4
6    Adrian Pazgan    Szkoła Podstawowa Faściszowa    4
7    Adam Chrobak    Szkoła Podstawowa Paleśnica    3
8    Jakub Kołacz    Szkoła Podstawowa Filipowice    3
9    Bartosz Chmielowski    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    3
10    Kamil Magiera    Szkoła Podstawowa Faściszowa    3
11    Mikołaj Szafraniec    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    2
12    Mateusz Franczyk    Szkoła Podstawowa Faściszowa    2
13    Karol Starostka    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    2
14    Bartosz Krakowski    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    2
15    Jakub Łukasik    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    2
16    Patryk Majewski    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    1
17    Kamil Szymański    Szkoła Podstawowa Zakliczyn    1
18    Dominik Bryndal    Szkoła Podstawowa Faściszowa    1

altNajlepsze zawodniczki i zawodnicy zostali uhonorowani dyplomami a pierwsze trójki każdego biegu otrzymały odpowiednio złote, srebrne i brązowe medale zakupione ze środków przeznaczonych na działalność sportu szkolnego przez Radę Miejską w Zakliczynie. Wyłoniono także reprezentację Gminy Zakliczyn na zawody powiatowe – najlepsze czwórki każdego biegu.