Drukuj
Kategoria: Głosiciel fotoreportaż
Odsłony: 1108

altRzeczpospolita Lokalna 2020 to dwudniowe wydarzenie, podczas którego uczestnicy (animatorzy społeczni, samorządowcy, lokalni liderzy) opracowywali rozwiązania w takich obszarach jak integracja społeczna, edukacja, działalność organizacji społecznych, bariery we współpracy z samorządami oraz ekonomia społeczna.
Efektem debat i warsztatów, zorganizowanych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w dniach 19-20 września br., są propozycje konkretnych działań, ujęte w formie szeroko dystrybuowanego (m.in. do mediów) raportu. Wypracowane propozycje rozwiązań będą mogły być wykorzystane przez uczestniczące w wydarzeniu instytucje centralne i lokalne. Organizatorzy wierzą, że ich wprowadzenie pozwoli na zdecydowaną poprawę życia społeczeństwa w wielu dziedzinach.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Ambasadorem wydarzenia jest b. premier Tadeusz Mazowiecki. Patronami medialnymi wydarzenia są: Rzeczpospolita, TVP Info, Kurier365.pl, Capital24tv, Agencja informacyjna Newseria, Serwis Samorządowy oraz portal ngo.pl. Podczas pierwszego dnia wydarzenia odbyła się także gala wręczenia nagród w tegorocznej edycji Konkursu dla Animatorów Społecznych im. Heleny Radlińskiej.

W konferencji uczestniczyła delegacja naszej gminy, wytypowana jako jedna z dwunastu z całego kraju. Na podstawie prezentacji „żywych książek” (w tej roli dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Małgorzata Jaworska i olimpijczyk Marek Gołąb), wzbogaconej o miniwystawkę dokumentującą dorobek gminy oraz projekcję slajdów autorstwa Stanisława Kusiaka (całość moderowana przez Marcina Lewandowskiego z regionalnego ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego w Tarnowie), uczestnicy warsztatów, kierując się własnym doświadczeniem i wzorcami ze swoich środowisk, "kreowali" przyszłość gminy w roku 2020, by w finale przedstawić politykom na sesji końcowej wnioski i rozwiązania zmierzające do poprawy bytu społeczności lokalnej.
Postulaty, list prezydenta odczytany przez Henryka Wujca, informacje o uczestnikach (m.in. o potomkach przedwojennego burmistrza Zakliczyna mieszkających w stolicy) - o tym wszystkim przeczytasz w Głosicielu.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1