Drukuj
Kategoria: Głosiciel fotoreportaż
Odsłony: 1030

b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_2013_nitus.jpgZnana na rynku firma NITUS Piotra Nowaka w Drużkowie Pustym k. Porąbki Iwkowskiej od jesieni zeszłego roku prowadzi produkcję okien z PCV w swojej filii w Zawadzie Lanckorońskiej. O lokalizacji oddziału zaważyły zapewne więzi rodzinne i sentyment do naszej ziemi małżonki pana Piotra, pochodzącej z Charzewic. Szef firmy poszukiwał zresztą w naszej gminie odpowiedniego miejsca na stworzenie nowej, okazałej siedziby Nitusa, z braku wymaganej przestrzeni taki zakład powstanie w ciągu najbliższych dwóch lat w Jurkowie. Przedsiębiorstwo łącznie zatrudnia 50 osób, w Zawadzie siedem. Zimą brak przestojów, pracownicy wykonują dodatkowo inne prace, np. remontowe albo przy adaptacji pomieszczeń. Firma udziela się w środowisku, niedawno ufundowała dwie bramy do remizy w Porąbce Iwkowskiej.

Oferta szeroka, są to: bramy garażowe uchylne, rolowane, rozwierane, z napędem elektronicznym, na bazie paneli największego producenta stali w Europie - ThyssenKrupp Hoesch, zaś stal (prowadnice, system prowadzeń) dostarcza FlexiForce lub Doco Internacional. Ponadto stolarka aluminiowa, drzwi aluminiowe, wspomniane okna PCV, w niedalekiej przyszłości również drewniane, oraz - nowatorskie - uniwersalne systemy wygrodzeń wewnętrznych, tj. komórki lokatorskie i zabudowa miejsc parkingowych.
Usługa zawiera doradztwo, pomiar, konsultacje, wdrożenia i szkolenia, integrację systemów elektronicznych oraz serwis i wsparcie techniczne. Produkty Nitusa są jednymi z najlepszych wyrobów na polskim rynku, a może i na rynku europejskim. Dzięki rozwiniętej sieci sprzedaży wyroby znajdują nabywców w każdym zakątku Polski. Eksport obejmuje takie kraje, jak: Słowacja, Czechy, Austria, Francja i Niemcy.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1