Drukuj
Kategoria: Wydkulturalne
Odsłony: 496

b_250_100_16777215_00_images_2014_23_Skrzyszw.jpgKontynuując zapoczątkowaną w zeszłym roku tradycję goszczenia wystawy fotograficznej Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie, wtedy noszącej nazwę „Pejzaż z kobietą”, Galeria Poddasze ZCK ma przyjemność gościć tegoroczną edycję projektu, którego tematem przewodnim były „Zbliżenia”. Organizatorom zależało na tym, aby każdy z uczestników swoim pomysłem ukazał „…zaskakujące skojarzenie, oryginalną wizję lub wielopłaszczyznową interpretację tematu…”. Najbardziej nietypowym spojrzeniem na makrofotografię wykazali się autorzy, którzy znaleźli inspirację w obserwacji w relacjach międzyludzkich oraz tych, które łączą ludzi i zwierzęta.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem inspirując 177 autorów, którzy nadesłali 873 prace w dwóch kategoriach wiekowych. Jury konkursu w składzie; Tadeusz Koniarz – fotoreporter, Jan Gomoła – fotografik, Marta Garcia-Darowska – artystka, wyłoniło zwycięzców:
Kategoria I:
I miejsce ex aequo: Adrianna Jaworska Nos i Natalia Wiatr – Igła z nitką
Kategoria II:
I miejsce: Bożena Janiszewska Sama słodycz

Wystawę można będzie podziwiać już od piątku 4 lipca 2014 do końca wakacji. Zapraszamy zatem do Galerii Poddasze w Zakliczyńskim Centrum Kultury.