Baner 4
 

Państwo Anna i Antoni Pasternakowie ze Zdoni w zeszłym roku obchodzili w gronie rodzinnym Diamentowe Gody. Oboje doczekali się czterech córek, sześciu wnucząt i prawnuczki. Pani Anna to emerytowana farmaceutka (30 lat w zawodzie), pan Antoni znany jest z 56-letniej (!) służby weterynaryjnej, to założyciel lecznicy zwierząt przy ul. Grabina (obecnie Dom Pogodnej Jesieni). W tym roku dołączyli do grona 12 małżeństw z 50-letnim stażem. Na Złoty i Diamentowy Jubileusz do Zajazdu Ania zaprosili zasłużone pary Burmistrz Jerzy Soska wraz z Lucyną Skalską - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Współorganizatorka uroczystości powitała imiennie wszystkich zacnych gości z osobami towarzyszącymi. Gospodarze podejmowali z honorami państwa: Genowefę i Stanisława Czubów z Woli Stróskiej, Marię i Jana Ćwików z Zawady Lanckorońskiej, Joannę i Władysława Gądków z Wróblowic, Marię i Władysława Guśtaków z Jamnej, Annę i Jana Jaszczurów z Gwoźdźca, Irenę i Antoniego Krakowskich z Gwoźdźca, Zofię i Albina Ojczyków z Filipowic, Marię i Eugeniusza Ojczyków z Charzewic, Franciszkę i Narcyza Rolków ze Zdoni, Elżbietę i Czesława Rzepeckich ze Zdoni, Stanisławę i Eugeniusza Sobolów z Olszowej oraz Zofię i Jana Szkarłatów z Filipowic.
Do szanownych Jubilatów zwrócił się Burmistrz Jerzy Soska: - Myślę, że jesteście dzisiaj Państwo ludźmi szczęśliwymi. Zadowolonym z tego, że udało się wam wspólnie przeżyć te 50 lat. Gratuluję Państwu i życzę, żeby ludzie, najbliżsi, darzyli was ogromnym, zasłużonym szacunkiem, żebyśmy mogli doczekać dnia kolejnych jubileuszy. Że jest to możliwe, udowodnili Ci państwo, którzy obchodzą dzisiaj 60-lecie. Statuetki przekazane przez samorząd to taka pamiątka, mam prośbę, żebyście postawili je w domu w widocznym miejscu. Wiem po moich rodzicach, którzy odbierali tę statuetkę dwa lata temu - jak jestem w moim domu rodzinnym, to ona zawsze stoi w takim specjalnym miejscu, wprawdzie w kuchni, ale w środowisku wiejskim właśnie kuchnia jest takim szczególnym miejscem spotkań i rozmów. Mama zawsze chwali się gościom tą statuetką w nagrodę za te 50 lat. Wy Państwo też możecie się od teraz pochwalić. Wszystkiego najlepszego! Zostańcie z nami jak najdłużej!
Zanim Jubilaci usiedli za stołem, aktu dekoracji medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego dokonał włodarz gminy. Wręczył też wspomniane pamiątkowe statuetki i kosze pełne kwiatów. Niebawem na adres zaproszonych par trafią fotografie z uroczystości wykonane przez Stanisława Kusiaka.
Uroczysty obiad poprzedziła lampka szampana i gromkie „Sto lat” zaintonowane przez człowieka-orkiestrę Tadeusza Malika. Nie zabrakło pląsów w takt muzyki, wszak Jubilaci w większości cieszą się znakomitą kondycją. Redakcje Głosiciela i portalu zakliczyninfo.pl przyłączają się do serdecznych gratulacji!
Fotorelację z Diamentowych i Złotych Godów przygotował Stanisław Kusiak.

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

 

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.