Baner 4
 

Czytaj więcej: Konkurs na obsługę gastronomiczną Święta fasoli w ZakliczynieOgłaszam konkurs ofertowy na niewyłączną obsługę gastronomiczną – tj. karczmę piwną podczas  16. Święta Fasoli w Zakliczynie w dniach 5 i 6 września 2015 roku.

1. Miejsce imprezy – Zakliczyn – Kompleks Rekreacyjno – Sportowy „Kamieniec”

2. Termin imprezy –  05 – 06.09.2015 r.

Czytaj więcej: Konkurs na obsługę gastronomiczną MDE w Zakliczynie W 2015 roku Zakliczyńskie Centrum Kultury wraz z partnerami instytucjonalnymi organizuje dwie duże imprezy kulturalne: Moc Dobrej Energii w Zakliczynie dniach od 26 do 28 czerwca oraz 16. Święto fasoli w dniach 5 i 6 września. Do obsługi tych imprez potrzebna będzie obsługa gastronomiczna, którą wyłonimy na zasadzie konkursu ofertowego. Dziś zapraszam do pierwszego z konkursów na obsługę imprezy Moc Dobrej Energii w Zakliczynie podczas której gwiazdami będą: w dniu 27 czerwca Joszko Broda z zespołem Debora oraz Dzieci z Brodą, a w dniu 28 czerwca zespół Elektryczne Gitary.

Styczeń 2015

Czytaj więcej: Kalendarz imprez w Gminie Zakliczyn na rok 2015Czytaj więcej: Kalendarz imprez w Gminie Zakliczyn na rok 2015Czasoprzestrzeń VIII – inauguracja wystawy poplenerowej Pracowni „Plastyka dla dorosłych” Pałacu Młodzieży w Tarnowie – 9 stycznia 2015 – Galeria „Poddasze” Zakliczyńskiego Centrum Kultury w ratuszu. 

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – 11 stycznia 2015 – Hala Sportowa LKS „Dunajec” Zakliczyn. Organizatorem zakliczyńskiego finału WOŚP jest Stowarzyszenie „Sokół”  i OSP Zakliczyn.

III Mistrzostwa Miasta i Gminy Zakliczyn (w szachach błyskawicznych P-5) – 25 stycznia 2015 – Lusławice. Organizator MUKSz „Jordan”

Luty 2015

Czytaj więcej: Kalendarz imprez w Gminie Zakliczyn na rok 2015Koncert z dedykacjąKapela Hanki Wójciak – 15 lutego 2015 – sala im. S. Jordana w ratuszu - początek koncertu godz.:18:00. Hanka Wójciak to znakomita artystka i dziennikarka Radia Kraków, gdzie prowadzi autorską audycję "Wieczór panieński" poświęconą polskiej piosence. Artystka jest założycielką „Kapeli Hanki Wójciak”, ponadto współpracuje z takimi postaciami polskiej sceny jak Jarek Śmietana czy Anna Treter. Organizatorem tego niewątpliwego wydarzenia kulturalnego na początku 2015 roku jest Zakliczyńskie Centrum Kultury. Na koncert będziemy rozprowadzać wejściówki. Oficjalny klip Hanki do utworu „Matula” znajdziesz pod tym adresem http://www.hankawojciak.pl/youtube.html

Malarstwo Jana Matrasa – wernisaż luty 2015 – Galeria „Poddasze” Zakliczyńskiego Centrum Kultury.

Czytaj więcej: Zaproszenie do składania propozycji do kalendarza imprez 2015Rok 2014 dobiega końca. Na portalu Zakliczyninfo pod zakładką „kultura/kalendarz imprez” publikowaliśmy i uaktualniali na bieżąco roczny kalendarz imprez organizowany przez instytucje i stowarzyszenia na terenie gminy Zakliczyn. To wygodna i potrzebna, przede wszystkim dla potencjalnych odbiorców tych imprez, informacja. Ponadto taki wykaz imprez pozwala organizatorom przedsięwzięć lepiej zaplanować imprezę, znajdując taki termin jej realizacji, który nie jest konkurencyjny wobec innych, ważnych wydarzeń. O tym, że jest to istotny przekaz świadczy również liczba wyświetleń na stronie, na której znajduje się kalendarz imprez.

Biorąc pod uwagę powyższe oraz fakt, że już na horyzoncie widać nowy rok kalendarzowy, zapraszam wszystkich organizatorów do zgłaszania swoich propozycji do kalendarza imprez kulturalnych, promocyjnych i rekreacyjnyjna rok 2015.

W zgłoszeniu, które należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. należy podać:

Czytaj więcej: Kalendarz imprez na rok 2014 w gminie Zakliczyn prawie zrealizowany, czas pomyśleć o 2015 roku Dobiega końca  kulturalny rok 2014. Zapraszaliśmy do śledzenia kalendarza imprez w Gminie Zakliczyn nad Dunajcem, których listę zrealizowanych (a wcześniej zaplanowanych przez organizatorów) publikuję poniżej. Prezentowaliśmy tutaj listę terminarzową kilkudziesięciu interesujących imprez o charakterze kulturalnym, promocyjnym, jubileuszowym i rekreacyjnym. Kalendarz imprez 2014 w Gminie Zakliczyn  był na bieżąco aktualizowany, z większości imprez i  wydarzeń znajdziecie relację na portalu Zakliczyninfo oraz na profilu facebook'owym ZCK. Za nami już w zasadzie wszystkie, udane imprezy zaplanowane i zorganizowane w 2014 roku.  Czas na planowanie kalendarza imprez na rok 2015 w Gminie Zakliczyn. Zapraszam do nadsyłania propozycji na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Podobnie jak w poprzednich latach, będziemy publikować i na bieżąco aktualizować kalendarz imprez na naszym portalu.   

Czytaj więcej: Turniej sołectw; zasady rywalizacjiSześć sołectw z Gminy Zakliczyn ;  Charzewice, Filipowice, Gwoździec, Ruda Kameralna, Słona i Wesołów  w najbliższa sobotę rywalizować będzie o 5, 3 i 2 tysiące ufundowane przez władze samorządowe dla trzech najlepszych sołectw w punktacji po raz pierwszy rozgrywanego na Dożynkach w Filipowicach Turnieju Sołectw.  Jak będzie wyglądać przebieg poszczególnych konkurencji i jakie są zasady punktowania o tym poniżej.

1)   Grupa wieńcowa (składa się z minimum 3 osób) -  ocenie podlegają: strój, wieniec (ew. bukiet dożynkowy), bochenek chleba,  prezentacja na scenie (tzw. przekazanie wieńca) – maks. liczba punktów oceny – 10, minimalna – 2
Zasady oceniania

25 sierpnia w Filipowicach odbędzie się impreza pod nazwą "Dożynki Filipowickie – Gminne Święto Chleba." Po raz pierwszy planowany jest turniej sołectw i cenne nagrody dla najlepszych drużyn. Przypominamy sołectwom regulamin imprezy oraz datę zgłoszeń do Turnieju Sołectw - 2 sierpnia.

 Czytaj więcej: Dożynki filipowickie - do 2 sierpnia przyjmujemy zgłoszenia
1. Organizatorzy:
Świetlica ZCK, OSP , KGW  w Filipowicach, Zakliczyńskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Zakliczynie.

2. Patronat:
Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Jerzy Soska,
Przewodniczący Rady Miejskiej w Zakliczynie Józef Wojtas

Czytaj więcej: 25, 27 i 28 lipca; zapraszamy na Od lat możemy się szczycić mocnym, prezentującym wysoki poziom środowiskiem artystycznym w Gminie Zakliczyn. Wystarczy wymienić nazwiska osób oraz nazwy zespołów artystycznych, które odnoszą sukcesy sceniczne i chętnie zapraszane są na przeglądy, festiwale, biorą udział z sukcesami w konkursach, uświetniają swoją obecnością ważne wydarzenia promocyjne. Warto chwalić się naszymi artystami i pokazywać częściej ich umiejętności u nas. Stąd narodził się pomysł organizacji imprezy pod nazwa „Brawo Zakliczyn”.  W ubiegłym roku podczas inauguracyjnej edycji wystąpili na „Brawo Zakliczyn” m.in.: Julka Bagińska, duet akordeonowy Malik & Zieliński, Ballada, zespół „Wyindywidualizowani z rozentuzjowanego tłumu” który potem zmienił nazwę na „NDST” oraz spora grupa młodziutkich instrumentalistów. 

Czytaj więcej: Zapowiedź 2 -giej edycji Brawo Zakliczyn i regulamin konkursu

27 i 28 lipca 2012 roku na kompleksie sportowo – rekreacyjnym na Kamieńcu w Zakliczynie odbędzie się druga edycja Festiwalu Kultury Lokalnej „Brawo Zakliczyn”.  Impreza rozpocznie się w piątek występem ZF „Gwoździec” i zagranicznego zespołu folklorystycznego który będzie partnerem „Gwoźdźca” podczas odbywającego się w tym terminie Międzynarodowego Festiwalu „Dzieci Gór.”  Po tym na scenie pojawi się zespół „40% bluesa.” Początków zespołu „40% bluesa” należy szukać w dwóch zespołach. Grupy Ethos i Komarańcze istniały równolegle przez lata i działały przy tym samym Centrum Kultury w Żabnie, a do połączenia sił doszło w roku 2009. Na finał piątkowego dnia zobaczymy gwiazdę tego dnia - Izę Mytnik z zespołem Posejdon. W sobotę będzie rekreacyjnie, sportowo, konkursowo i oczywiście muzycznie. Zaczniemy od turnieju rekreacyjnego na boiskach „Orlik” którego finałem będzie mecz pomiędzy samorządami Zakliczyna i Ryglic. O godzinie 15 –tej rozpocznie się konkurs „Brawo Zakliczyn” (poniżej podajemy zasady regulaminowe). Na finał konkursu w recitalu wystąpi Julka Bagińska – zwyciężczyni ogólnopolskiego festiwalu „Integracja malowana dźwiękiem”. To jeszcze nie koniec, bowiem po recitalu Julki  i ogłoszeniu wyników konkursu zapraszamy na muzyczno - taneczny wieczór na Kamieńcu. Szczegółowy program imprezy zostanie podany po 5 lipca.

Czytaj więcej: Krakersy najlepszeRozgrywki w piłce siatkowej dziewcząt odbyły się 22 lutego 2012 roku w hali sportowej Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie. Organizatorem turnieju była Gminna Komisja ds. Profilaktyki i  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zakliczyńskie Centrum Kultury oraz Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie. Do turnieju zgłosiło się 3 drużyny: Biedroneczki, Dziewczyny z Drużyny oraz Krakersy. W rozgrywkach wzięły udział dziewczęta z roczników 1996 i młodszych. Rozgrywki przeprowadzono systemem” każdy z każdym”. Mecze sędziowały panie  Agnieszka Aksamit – Biel oraz  Anna Antosz. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Krakersy, drugie Dziewczyny z Drużyny, trzecie miejsce przypadło drużynie Biedroneczki. Każda z uczestniczek otrzymała drożdżówkę i napój, a każda drużyna otrzymała medale i pamiątkowy dyplom.

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.