Logo 1
 

altRozpoczęła się kontrola nielegalnych podłączeń do sieci kanalizacyjnej. Zakup urządzenia zadymiającego, wartego kilkanaście tysięcy złotych, ma szansę szybko się zwrócić, bowiem odprowadzenia deszczówki z rynien wprost do kanału i studzienki kanalizacyjnej to u nas nader częsty proceder.
Ekipa ZOiK lokalizuje te nielegalne podpięcia, następnie wysyłany jest nakaz jego likwidacji, sprawa może się otrzeć nawet o grzywnę, jej zakres określony jest w umowie zawartej z każdym użytkownikiem sieci kanalizacyjnej. Akcja będzie przeprowadzana sukcesywnie na obszarze całej gminy, może przynieść spore oszczędności w eksploatacji sieci.

Magistrat wystosował 53 pisemne wezwania ws. wykonania przyłączy do gminnej sieci kanalizacyjnej. 19 z nich zostało bez odpowiedzi. Wykonano siedem przyłączy. Cztery są w trakcie realizacji, gospodarze dwóch posesji zdecydowali się na instalację oczyszczalni przydomowych, dwaj inni - na wywóz beczkowozami asenizacyjnymi. W dziesięciu przypadkach są to stare budynki drewniane zamieszkane przez niemajętne, starsze osoby. Reszta dotyczy wywozu sezonowego, budynku w trakcie robót wykończeniowych, urząd otrzymał także dwie prośby o przedłużenie terminów przyłączenia, zaś cztery wezwania wysłano ponownie po aktualizacji adresów.

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.