Logo 2
 

b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_2013_Marzenie.JPGMam przyjemność zaprosić do kina Marzenie na wyjątkowy seans. Pokażemy bowiem dwa unikatowe w skali światowej filmy.
„Powstanie Warszawskie” to pierwszy w historii kina dramat wojenny non – fiction w całości zmontowany z kronik filmowych zrealizowanych w sierpniu 1944 roku.
Dzięki nowoczesnej, dostępnej dopiero teraz technologii rekonstrukcji  i koloryzacji materiałów audiowizualnych zobaczymy 85-minutowy film, który ukazuje Powstanie Warszawskie z niespotykanym do tej pory realizmem.
Praca nad tym projektem była ogromnym wyzwaniem, wystarczy wspomnieć jak duży zespół konsultantów ds. militariów, ubioru, architektury, również urbanistów, varsavianistów i historyków, a nawet specjalistów od czytania z ruchu warg było zaangażowanych przy pracy nad ostatecznym kształtem tego co możemy zobaczyć na ekranie.
Przed filmem „Powstanie Warszawskie” natomiast pokażemy krótkometrażowy dokument pt. „Warszawa 1935 /3D” .

Twórcy tego wyjątkowego obrazu przenoszą nas na ulice miasta, którego już nie ma. Również tutaj dzięki możliwościom jakie daje technika cyfrowa i trójwymiarowa możliwe było zrekonstruowanie architektury i urbanistyki przedwojennej Warszawy w oparciu o zachowane fotografie.
Z pełnym przekonaniem polecam Państwu tę wyprawę w przeszłość. Zapraszam w sobotę, 7 czerwca o godz. 16:30.

Maria Wardyń
główny specjalista ds. filmu

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.