Baner 4
 

b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_2013_diet2.jpgEdukacja Zdrowotna w szkole jest podstawowym prawem każdego dziecka. Dbałość o zdrowie uczniów, to jedno z zasadniczych zadań szkoły dążącej do pełnego i wszechstronnego rozwoju swoich wychowanków. Przekazując dzieciom wiedzę o zdrowiu, kształtując umiejętności i postawy sprzyjające zdrowiu, możemy ułatwić im zdrowy styl życia i pracy, a tym samym poprawić zdrowie społeczeństwa. Dlatego w ostatnim miesiącu w Szkole Podstawowej w Stróżach dużo mówiono o zdrowym odżywianiu. Najpierw uczniowie z klasy III i V w ramach programu "Szkoły dla ekorozwoju" odbyli wycieczkę do piekarni pana Henryka Migdała w Zakliczynie. Celem tej wycieczki było poznanie cyklu produkcyjnego chleba. Dzieci miały okazję zobaczyć maszyny piekarnicze, które służą do pieczenia wyrobów cukierniczych, jak i pieczywa, a także komory fermentacyjne, w których ciasto rośnie. Ciekawym urządzeniem była dzielarka, czyli zaokrąglarka automatyczna do wyrobów bułek. Pracownicy piekarni zaprezentowali, w jaki sposób wyrabia się ciasto na chleb i co wchodzi w jego skład. Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się pracy piekarza. Dziękujemy pracownikom piekarni za tak miłe przyjęcie, jak i właścicielowi panu Henrykowi Migdałowi, który wyraził zgodę na zwiedzenie zakładu, a także panu Tomaszowi Damianowi, który darmowo i bezpiecznie dowiózł i odwiózł nas na miejsce.

b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_2013_diet3.jpgKolejnym ciekawym wydarzeniem, w jakim brali udział nasi uczniowie, to spotkanie z dietetykiem. W naszej szkole gościliśmy panią Monikę Drużkowską. W spotkaniu brała udział cała społeczność szkolna. Głównym celem tego spotkania było przybliżenie dzieciom podstawowych zasad prawidłowego odżywiania. Pani dietetyk olbrzymi nacisk położyła na znaczenie spożywania przez młodych ludzi pierwszego i drugiego śniadania oraz picia co najmniej czterech szklanek dziennie wody. Pani Monika omówiła także zagadnienie anoreksji i bulimii. Są to problemy coraz częściej spotykane wśród nastolatków. Prezentacja, a także słuchanie i śpiewanie piosenek, m.in. o owocach i warzywach, były bardzo interesujące dla uczniów. b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_2013_diet1.jpgWizyta dietetyka w naszej szkole miała także związek z realizacją programu edukacyjnego, w których zadaniem jest nauczyć młodzież właściwych nawyków żywieniowych. Pani dietetyk przekonała wszystkich, że właściwe odżywianie i aktywność fizyczna, to sposób na zdrowe i szczęśliwe życie. Na zakończenie wszystkim uczniom wręczyła kosz mandarynek. Bardzo dziękujemy pani Monice za tak ciekawą prelekcję. Podziękowania kierujemy też do pań: Marii Soski i Bożeny Kusion za zaangażowanie w program "Szkoły dla ekorozwoju" i organizację tak ciekawych zajęć dla dzieci.

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.