Baner 4
 

alt20 czerwca br. na boisku przyszkolnym Szkoły Podstawowej w Stróżach odbył się Turniej Piłkarski „Rozwijamy talenty piłkarskie”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Ekopsychologia. W tym sportowym wydarzeniu wzięło udział sześć drużyn ze szkół podstawowych z gminy Zakliczyn. Imprezę sfinansowała Fundacja CEMEX.
Turnieje piłki nożnej będą odbywać się cyklicznie, kolejną edycję zorganizuje szkoła, która zwycięży w roku poprzednim. Zwycięska drużyna otrzyma puchar przechodni, który trafi w następnych latach do rąk kolejnych triumfatorów.

Turniejowi towarzyszył na placu zabaw festyn plenerowy dla wszystkich uczestników zawodów. Nie zabrakło poczęstunku oraz wielu atrakcji. Organizatorzy zapewnili transport i zaplecze dla zespołów. Koordynatorami przedsięwzięcia byli Monika Ochwat-Marcinkiewicz i Łukasz Majewski. Warto dodać, że na tym samym stadionie swoje mecze rozgrywa miejscowy Orzeł, obchodzący w tym roku jubileusz 65-lecia istnienia.
I miejsce w turnieju zajęła drużyna z Zakliczyna z 15 punktami, II miejsce - Gwoździec z 8 punktami, III miejsce - Paleśnica, 7 pkt, IV miejsce - Filipowice, 5 pkt, V miejsce - Stróże z 5 punktami i VI miejsce drużyna z Faściszowej z 1 punktem.
A oto rezultaty wszystkich meczów:
Filipowice - Paleśnica 1:0
Faściszowa - Stróże 0:1
Gwoździec - Zakliczyn 0:1
Filipowice - Faściszowa 0:0
Stróże - Paleśnica 0:2
Faściszowa - Gwoździec 0:2
Zakliczyn - Paleśnica 1:0
Filipowice - Gwoździec 0:1
Stróże - Zakliczyn 0:3
Paleśnica - Faściszowa 1:0
Stróże - Filipowice 0:0
Gwoździec - Paleśnica 0:0
Zakliczyn - Filipowice 2:1
Stróże - Gwoździec 0:0
Faściszowa - Zakliczyn 0:3

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.