Logo 2
 

b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_reportaz_jaselka14_009.jpgW świetlicy profilaktyczno-wychowawczej w Borowej przygotowano jasełka pod kierownictwem opiekunki placówki - Katarzyny Soból, dla podkreślenia tradycji i wyjątkowego charakteru świąt Bożego Narodzenia. Propozycję przygotowania barwnej inscenizacji poddał proboszcz tutejszej parafii – ks. dr Paweł Biel.
Premierę jasełek zaplanowano w szkole w Paleśnicy z racji ograniczonej przestrzeni w świetlicy. Za zgodą dyrektora Sylwestra Gostka, 3 stycznia na scenie wypożyczonej z Zakliczyńskiego Centrum Kultury zaprezentowali się artyści z Borowej. Próby odbywały się w świetlicy, natomiast generalne już w szkole. W jasełkach wystąpiły zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorośli - mieszkańcy okolicznych wiosek, należących do paleśnickiej parafii.

- Scenariusz jasełek został opracowany przez panią Krystynę Fior z Olszowej, której należą się wielkie podziękowania za poświęcony czas i ogólną pomoc w przygotowaniach – podkreśla Katarzyna Soból.
Po krótkim wstępie dyrektora Gostka oraz księdza proboszcza zaczęło się przedstawienie jasełkowe składające się z czterech scen. Publiczność wypełniła salę po brzegi. Uczestnicy spotkania mogli po raz kolejny przeżyć historię Maryi i Józefa, szukających miejsca do  schronienia w Betlejem. Scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, Pasterzy, Trzech Króli, Heroda i innych bohaterów, przeplatane pięknymi kolędami, tańcami, stworzyły  niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Aktorzy wcielili się również w postaci: Aniołów, Pasterzy, Śmierci, Dworzanina, Żyda, Marszałka i wiele innych, nie zabrakło również Dziada i Diabła.
- Nasi zdolni aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem odtwarzali swoje role, mając możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych w swoim środowisku. Dużą rolę w jasełkach odegrał towarzyszący chór, który z ogromnym zaangażowaniem poprowadziła pani Stanisława Martyka wraz z przygrywającym na akordeonie panem Ryszardem Sobolem oraz grającym na trąbce... księdzem Pawłem. Brzmienie pięknych kolęd i pastorałek wywarło na publiczności ogromne wrażenie, tworząc niepowtarzalny klimat radości i refleksji – cieszy się pani Kasia. - Ważny jest fakt, iż przygotowania do występu trwały niespełna trzy tygodnie - to bardzo krótki okres. Osoby grające swoje role, a także organizatorzy poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, mimo okresu świątecznego, spotkań rodzinnych. Do przygotowań należała nauka tekstu, kolęd, pastorałek, a także wystrój sceny, dekoracje, itp., by w pełni oddać radość z narodzenia Pana – dodaje z satysfakcją kierowniczka świetlicy w Borowej.
Gromkie brawa były dowodem uznania za piękne wrażenia. Na koniec dyrektor szkoły podziękował wykonawcom oraz złożył wszystkim obecnym życzenia noworoczne, do których dołączył się również ksiądz proboszcz. Po jasełkach zaczęło się kolędowanie przy stole i w korowodzie, który prowadzili mali artyści z instrumentami muzycznymi. Za to miłe spotkanie organizatorzy dziękują wszystkim gościom, również za wsparcie i życzliwe słowo.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.