Logo 2
 

b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_reportaz_ecmkp_006.jpgEuropejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach pozyskało kolejnego, po Grupie Azoty (partnera strategicznego i patrona sali koncertowej), możnego mecenasa. Grupa Nowy Styl udzieli wsparcia programom edukacyjnym i koncertowym ECMKP. Firma posiada własną, międzynarodową sieć dystrybucyjną obejmującą własne lokalne struktury sprzedaży na całym świecie (na wszystkich najważniejszych rynkach europejskich, a także w Stanach Zjednoczonych i na Bliskim Wschodzie). Obroty tego jednego z wiodących producentów mebli biurowych szacuje się na miliard złotych rocznie. To czwarty największy producent krzeseł i mebli biurowych w Europie.

- Sukces jest wynikiem talentu, ale i szczęścia. Chcemy podzielić się naszym sukcesem, pragniemy zrobić coś szlachetnego - powiedział Adam Krzanowski, prezes Zarządu i współwłaściciel firmy.
- Pragniemy odwdzięczyć się tej sferze kultury, bo przecież wyposażamy sale koncertowe, a ECMKP jest świetnie zarządzane, znane nie tylko w kraju; to unikalna instytucja na mapie Europy. Jesteśmy dumni z tej współpracy - dodał Rafał Chwast, wiceprezes Zarządu i dyrektor finansowy. - Jest tu też pewien kontekst osobisty, bowiem moja żona jest muzykiem, wielokrotnie rozmawialiśmy o potrzebie wsparcia przedsięwzięć kulturalnych.
25 marca br. Centrum zorganizowało konferencję prasową z udziałem prof. Krzysztofa Pendereckiego, Adama Balasa – dyrektora ECMKP, a także wspomnianych przedstawicieli Zarządu Grupy Nowy Styl. W foyer lusławickiego Centrum podpisano umowę o współpracy. W planach na rok 2015 - patronat nad wydaniem płyty „Lusławickie Talenty Muzyczne” czy też wsparcie festiwalu Emanacje.
- Centrum to moja chluba, nie zdawałem sobie sprawy, że tak się rozwinie, wielka tu zasługa dyrektora Adama Balasa, gratuluję mu, to jest wspaniały dzień, pozyskaliśmy sponsorów, z którymi podejmiemy, mam nadzieję, trwałą, nie tylko jednoroczną współpracę. Kondycja naszej kultury jest taka, że bez mecenasów nie może funkcjonować. Bardzo za to dziękuję - powiedział usatysfakcjonowany prof. Penderecki.
Druga część konferencji poświęcona była międzynarodowym warsztatom Baltic Sea Youth Philharmonic, które odbywały się w Lusławicach w dniach 21-25 marca. Prowadził je dyrektor artystyczny i znakomity dyrygent BSYP - maestro Kristjan Järvi. - To nie tylko projekt artystyczny, posiada on wielkie walory społeczne - uważa estoński dyrygent.
Po konferencji w sali koncertowej odbył się finałowy koncert międzynarodowych warsztatów orkiestrowych, dyrygenckich i kompozytorskich. Prowadzona przez charyzmatycznego, światowej sławy dyrygenta - Kristjana Järviego - prawie 100-osobowa orkiestra Baltic Sea Youth Philharmonic złożona z muzyków z 10 krajów basenu Morza Bałtyckiego zaprezentowała swój najnowszy program zatytułowany „Baltic Sea Voyage”, ukazujący bogaty i różnorodny pejzaż muzyczny. Zabrzmiały dzieła kompozytorów reprezentujących wszystkie kraje tego regionu: Danię, Szwecję, Norwegię, Finlandię, Rosję, Estonię, Łotwę, Litwę, Niemcy i Polskę, a wśród nich m.in. kompozycje cenionych na świecie twórców: Jeana Sibeliusa, Edvarda Griega, Krzysztofa Pendereckiego, ale też młodych litewskich i łotewskich współczesnych kompozytorów.
Koncert został owacyjnie przyjęty przez publiczność, kilkakrotnie wywoływano do bisów maestro Järvi'ego, młodzi muzycy poddali się oryginalnemu stylowi swojego dyrygenta, wspinając się na wyżyny muzycznego kunsztu.
- Słuchając koncertu tego niezwykłego zespołu umocniłem się w przekonaniu, że nasza decyzja o Mecenacie nad programami edukacyjnymi lusławickiego Centrum była słuszna - dzieli się wrażeniami Adam Krzanowski, prezes Grupy Nowy Styl. - Cieszę się, że dzięki naszemu wsparciu wielu młodych muzyków będzie mogło doskonalić swój warsztat i rozwijać swoje pasje.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.