Logo 1
 

b_250_100_16777215_00_images_2014_15_ASzymczewska_kw1.jpgPostaram się udzielić odpowiedzi na tytułowe pytanie i mam nadzieję, że każdy znajdzie coś, co go szczególnie zainteresuje.

1 maja: Zakliczyn - Domosławice

Lider LKS Dunajec Zakliczyn o godzinie 16:00 podejmuje zajmującą 12 miejsce w tabeli tarnowskiej A – klasy Olszynkę z Ołpin. Będzie to dobra sposobność do rehabilitacji za porażkę w poprzedniej kolejce z Pogoria Pogórska Wola. Nasze dwie następne A- klasowe drużyny piłkarskie ze Stróż oraz z Gwoźdźca zajmują odpowiednio przedostatnie i ostatnie miejsce w tabeli brzeskiej A – klasy i co tu kryć, solidarnie szykują się do powitania się w realiach najniższej klasy rozgrywek piłkarskich w kraju. Nieco lepiej wiedzie się B- klasowej Jedności z Paleśnicy, która zajmuje 4 miejsce w tabeli ligowej.  

1 maja w Domosławicach odbędzie się 17. Bieg Floriański.  Oficjalne rozpoczęcie Biegu Floriańskiego odbędzie o godzinie 16:00 na boisku sportowym przy Zespole Szkół w Domosławicach. Bieg ma charakter zawodów przełajowych i przeprowadzony zostanie w sześciu kategoriach: drużynowej Jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, indywidualnej dziewcząt - młodzieży ze szkół gimnazjalnych, indywidualnej chłopców - młodzieży ze szkół gimnazjalnych, indywidualnej dziewcząt - młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, indywidualnej chłopców - młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych oraz w kategorii otwartej (kobiet i mężczyzn).

2 maja: Lusławice

Z okazji przypadającej na 1 maja tego roku 10 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Lusławicką Orkiestrę Talentów będzie można usłyszeć i zobaczyć w Krakowie, Lusławicach i Warszawie. Podczas koncertów w lusławickim Centrum oraz w Salach redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, jako gość specjalny LOT wystąpi Agata Szymczewska (na fotografii wyżej -p. K.D). Koncert w Lusławicach o godzinie 19:00 w dniu 2 maja w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. O bezpłatne bilety można starać saię od 30 kwietnia w ECMKP w Lusławicach, ponadto w Tarnowskim Centrum Informacji, Rynek 7 oraz Punkt InfoKrakow, ul. św. Jana 2

 

3 maja: Zakliczyn – Faliszewice – Tarnów

O godzinie 9:30 w kościele p.w. św. Idziego opata w Zakliczynie rozpocznie się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Po mszy świętej złożona zostanie przez władze samorządowe wiązanka kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II na dziedzińcu kościoła. O godzinie 15:00 w kościele p.w. nawiedzenia NMP w Domosławicach rozpoczną się uroczystości jubileuszowe 100 – lecia działalności OSP Faliszewice. O godzinie 16:00 w tarnowskim teatrze im. L. Solskiego Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół-Świat Pracy” w Tarnowie organizuje XIII Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej.

Karpacki Wyścig Kurierów

Majowy, długi weekend to również atrakcyjny czas dla kibiców kolarstwa - wszystko za sprawą Karpackiego Wyścigu Kurierów, który ruszył 29 kwietnia z węgierskiego miasta Veszprema, a zakończy się 4 maja w Tarnowie. W największym kolarskim wyścigu w Europie Środkowej adresowanym do kolarzy w wieku do 23 lat udział biorą reprezentanci blisko 40  zespołów z pięciu kontynentów świata. Wyścig przejedzie przez teren gminy Zakliczyn w dniu 3 maja podczas 5 etapu z pod zapory w Niedzicy do Ciężkowic. Na pograniczu gminy w Faliszewicach kolarze spodziewani są między godziną 15;10 a 15:20, w Zakliczynie na rondzie, gdzie skręcą na Gromnik około 15.30.

3 -4 maja; Ciężkowice – Wierzchosławice – Tuchów

W ramach festiwalu „3maj się zdrów!” 3 maja w Wierzchosławicach Big Contest Band z gościnnym udziałem Piotra Kity oraz  zespół Lao Che. Tego samego dnia w Ciężkowicach DJ-skie miksy oraz poprockowe covery zespołu New Cafe. 4 maja w Tuchowie wystąpią Sanktuaryjna Orkiestra Dęta, zespoły Swing i Atria oraz  zespół Plateau w ramach Projektu Grechuta.

4 maja: Lusławice – Zakliczyn

III majówka historyczna na którą zapraszają Stowarzyszenie Klucz i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie. Tym razem tematem majówki są ślady reformacji i kontrreformacji na Ziemi Zakliczyńskiej. Gośćmi specjalnymi są dr Stanisław Janicki oraz dr Przemysław Nowogórski. Zaczniemy  majówkę w Lusławicach o godzinie 17:00 przy wejściu do Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa.

Ponadto;

Trwa Tarnowska Nagroda Filmowa, która rozpoczęła się 26 kwietnia i zakończy się 4 maja. Szczegółowy program TNF znajdziecie tutaj: http://www.tarnowskanagrodafilmowa.pl/program.html

 

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.