Logo 2
 

b_250_100_16777215_00_images_2014_26_ppal1.jpgPoczątek wakacji dla uczniów z Paleśnicy przebiega pod znakiem wielu atrakcji i możliwości spędzenia wolnego czasu.

W pierwszą wakacyjną  niedzielę odbył się na terenie wokół szkoły  piknik z wieloma atrakcjami nie tylko dla dzieci. Całość programu  prowadzona była  przez dyrektora Sylwestra Gostka, który wcześniej czuwał nad jego opracowaniem i zorganizowaniem.  Licznie zgromadzeni mieszkańcy okolicznych miejscowości podziwiać mogli występy przedszkolaków i uczniów. Przygotowane przez najmłodszych  przedstawienie i taniec   wzbudziły duże zainteresowanie oglądających. Nie mniejszym uznaniem cieszyły się  „szkolne, młode talenty”. Występ  zespołu muzyczno-wokalnego, minikabaret, czy  gwarowy monolog był popisem zdolności aktorskich i  muzycznych uczniów.

Prezentacje  naszych uczniów przeplatane były występami zaproszonych zespołów i grup muzycznych. Na początek, dla rozgrzania publiczności wystąpiła kapela góralska „Firloki” z Łącka. Ten szczególny rodzaj prezentowanego folkloru przypadł do gustu publiczności, a prezentowana na bis „karczmareczka” spodobała się zwłaszcza męskiej części publiczności.

 

b_250_100_16777215_00_images_2014_26_ppal.jpgInny rodzaj muzyki zaprezentowała Strażacka Orkiestra Dęta Filipowice, w której można było podziwiać wielu obecnych i byłych uczniów naszego gimnazjum. Orkiestra  składająca się z bardzo młodych ludzi osiągająca wiele sukcesów, naprawdę już wiele potrafi, o czym można   się było  przekonać słuchając kilku melodii w jej wykonaniu.

b_250_100_16777215_00_images_2014_26_ppal3.jpgNa zakończenie muzycznych występów zaprezentował się zespół składający się z muzyków okolicznych miejscowości. Kilka osób - nie tylko dzieci - w takt wpadającej w ucho muzyki próbowało swoich sił w tańcu na trawie.

Podczas pikniku najmłodsi mogli korzystać z dmuchańców (zamek, zjeżdżalnia) sponsorowanych przez SKOK Jaworzno. Dla nieco starszych były kula Zorbing i ścianka wspinaczkowa obsługiwana przez GOPR z Krynicy. Nie mogło zabraknąć malowania twarzy, loterii fantowej w której można było wygrać tablet , piłkę nożną z autografem J. Tomaszewskiego i wiele innych  fantów.

b_250_100_16777215_00_images_2014_26_ppal_2.jpgNa boiskach   przez cały czas pikniku  animatorzy Orlika i nauczyciele wf proponowali wiele  zabaw i  sportowych rozgrywek dla dzieci i rodziców. Bardzo wysoka temperatura w tym dniu trochę zniechęcała do wysiłku, ale z upływem czasu i spadkiem temperatury do rywalizacji przystąpili zarówno uczniowie jak dorośli.

Strażacy z OSP Filipowice prezentowali nie tylko podstawowy sprzęt  gaśniczy, ale też zorganizowali ciekawy strażacki tor przeszkód dla dzieci.

Zwycięzcy równego rodzaju  rywalizacjach zostali nagrodzeni, a dla wszystkich w tym dniu nie zabrakło słodyczy i waty cukrowej .Kolejki chętnych ustawiały się do stoisk oferujących smakołyki z grilla, gofry, kawę i ciasto. Można też było wylosować różnego rodzaju zioła oferowane przez działającą przy naszej szkole Akademię Dla Aktywnych oraz wykonane przez uczniów prace plastyczne  na zajęciach z  origami. Ta szkolna impreza obserwowana była„z góry” przez drona z kamerą nagrywającą film - w ramach promocji  oferty firmy  Nillo. https://www.facebook.com/photo.php?v=346097825542480&set=vb.277734542378809&type=2&theater

Piknik należy zaliczyć do bardzo udanych, w czym zasługa między innymi zaangażowanych w organizację nauczycieli, pracowników szkoły, Rady Rodziców Szkoły i Przedszkola oraz kilku sponsorów, którym podziękujemy dodatkowo.

16 lipca b.r. grupa 42 uczniów ZSP w Paleśnicy wyjechała po raz kolejny do Krakowa  w ramach akcji Najpiękniejszy Dzień Lata.Ta ciesząca się uznaniem akcja daje im możliwość bardzo atrakcyjnego spędzenia wakacyjnego dnia . Zabawy w parku wodnym, seans w kinie 3D, zajęcia warsztatowe w muzeum historycznym , czy też interaktywne zajęcia w nowym krakowskim Muzeum  Armii Krajowej bardzo usatysfakcjonowały uczestników. Gdy do tego dodać ciepły posiłek, nagrody w konkursach i upominki dla wszystkich dzieci, to wyjazd i pobyt w Krakowie może okazać się  dla wielu najpiękniejszym dniem lata.

Początek wakacji więc bardzo atrakcyjny, a później zajęcia na Orliku, dyskoteka i może jakaś dodatkowa wycieczka czy festyn rekreacyjny?

Byle tylko nie było wakacyjnej nudy i zbędnego przesiadywania przed ekranem komputera, czy telewizora.

 

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.