Wesołów – gospodarz Dożynek – sołtys Henryk Lasota który jest również radnym Rady Miejskiej w Zakliczynie. Grupa wieńcowa przygotowana została przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wesołów. Starostami dożynkowymi byli państwo Zenobia i Kazimierz Migdałowie, którzy na ręce gospodarza Gminy Jerzego Soski przekazali dożynkowy bochen chleba. Wesołów dotąd dwukrotnie uczestniczył w Dożynkach Gminy Zakliczyn; w Filipowicach (2012) oraz w Charzewicach (2013). Wesołów zawsze swój wieniec przekazuje parafii p.w. św. Idziego w Zakliczynie do której należy sołectwo. W tym roku wieniec odebrał proboszcz ks. Paweł Mikulski.
Borowa – sołtys Janusz Klocek. Grupa wieńcowa przygotowana została przez Świetlicę Profilaktyczną w Borowej. Jako – nie ma co ukrywać – debiutanci, delegacja z Borowej spisała się znakomicie; nikomu nie przyszło do głowy, że sołectwo Borowa po raz pierwszy uczestniczy w dożynkach. Sołectwo swój wieniec postanowiło przekazać do kościoła p.w. św. Justyny w Paleśnicy, do kościoła parafialnego mieszkańców Borowej. Podczas ośpiewywania wieńca za Borowian mocno zaciskał kciuki proboszcz parafii ks. doktor Paweł Biel i to na ręce Proboszcza sołtys Janusz Klocek przekazał wieniec dożynkowy.
Charzewice – sołtys Adolf Wagner. Grupa wieńcowa została przygotowana przez Grupę Regionalną Charzewice stowarzyszenia „Klucz” działającego przy Zakliczyńskim Centrum Kultury. Ubiegłoroczni organizatorzy Dożynek Gminy Zakliczyn po raz trzeci wzięli udział w gminnym święcie plonów. Na scenie było muzycznie i dowcipnie. W imieniu Grupy Regionalnej Charzewice wieniec dożynkowy na ręce sołtysa Adolfa Wagnera przekazała Katarzyna Ludwa reprezentująca Zarząd GRCH Stowarzyszenia „Klucz”. To był bardzo miły gest ze strony członkiń Stowarzyszenia wobec gospodarza sołectwa.
Filipowice – sołtys Małgorzata Soska. Grupa wieńcowa przygotowana została przez Klub Przyjaciół Orkiestry Filipowice stowarzyszenia „Klucz” przy Zakliczyńskim Centrum Kultury oraz środowisko świetlicy ZCK w Filipowicach. Filipowice zajechały na Dożynki wyremontowaną i znów ładnie się prezentującą „Półkoszką”, która została przekazana przez Zarząd Stowarzyszenia „Klucz” oddziałowi w Filipowicach. To właśnie od Filipowicach zaczęły się w XXI wieku gminne obchody święta plonów. Najpierw w latach 2009 – 10 impreza miała charakter dożynek filipowickich, by w roku 2011 zyskać rangę Dożynek Gminnych. Mocna ekipa i piękny program w którym uwzględniono zaproszenie do zabawy lokalnych prominentów. Wieniec od Filipowic powędrował do prominenta rodem z tego sołectwa Józefa Wojtasa – przewodniczącego Rady Miejskiej w Zakliczynie.
Gwoździec – sołtys Danuta Siepiela. Grupa wieńcowa została przygotowana przez Grupę Regionalną Gwoździec stowarzyszenia „Klucz” przy Zakliczyńskim Centrum Kultury oraz animatorki wioski tematycznej „Gwoździec pod kobieca ręką”. Gwoździec przygotował program zgodny z etnograficznymi standardami, wszak to sołectwo i ta grupa wieńcowa jest etatowym reprezentantem Gminy Zakliczyn podczas dożynek rangi powiatowej a nawet wojewódzkiej ( w tym roku będą nas reprezentować 31 sierpnia na Dożynkach Powiatowych w Ciężkowicach – p. K.D.), gdzie zdobywają seryjnie nagrody w konkursach wieńca tradycyjnego. Od samego początku wznowionego w gminie Zakliczyn święta plonów, Gwoździec jest obecny na dożynkach z grupą wieńcową. Tegoroczny wieniec z Gwoźdźca, kolejny raz z rzędu, powędrował do dyrektora Zakliczyńskiego Centrum Kultury Kazimierza Dudzika (za co jako obdarowany i wyróżniony bardzo dziękuję pani sołtys Siepieli i grupie wieńcowej).
Ruda Kameralna – sołtys Robert Ogórek. Grupa wieńcowa przygotowana została przez Klub „Kameralni” stowarzyszenia „Klucz” przy Zakliczyńskim Centrum Kultury oraz tutejszą świetlicę ZCK. Ruda przy wskrzeszeniu dożynek w Filipowicach była obecna, ale w pełnym i ciekawym programie dożynkowym uczestniczy od 3 lat. W ubiegłym roku w Charzewicach wzbudzili „podziw „konkurencji”, a na Wesołów przygotowali piękny wieniec i pokazali światu pana Józka Czubę, który swoim dożynkowym stand – up (komediowa forma artystyczna w postaci monologu– p. K. D.) zachwycił i rozbawił zgromadzoną przed sceną publiczność. Wieniec uwity w Rudzie Kameralnej powędrował do radnego Rady Powiatu Tarnowskiego Dawida Chrobaka.
Wola Stróska – sołtys Józef Teper. Grupa wieńcowa przygotowana została przez świetlicę Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Woli Stróskiej. Sołectwo, z którego wywodzi się Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, po raz czwarty wzięło udział w gminnym święcie plonów. Ośpiewali wieniec jak się patrzy, bacząc przy tym by wyraźnie były wyartykułowane zasługi Włodarza Gminy. Wieniec dożynkowy powędrował do burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn Jerzego Soski, ale był też ukłon ze strony sołtysa Tepera w kierunku Gospodarzy i Starostów Dożynek oraz Dyrektora ZCK.
Wróblowice – sołtys Eugeniusz Stępek. Grupa wieńcowa została przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich „Wróblowianki” pod – jeśli można tak napisać – batutą pani Zosi Pawłowskiej. Wróblowice były w Wesołowie absolutnym debiutantem dożynek i bardziej przyjechały tu po naukę niż aby zawojować scenę dożynkową. Sołectwo zaskoczyło tym, że zadeklarowało chęć organizacji Dożynek Gminy Zakliczyn w roku 2015. Wieniec z Wróblowic został przekazany zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn Stanisławowi Żabińskiemu.
Takie były decyzje grup wieńcowych podczas tegorocznych Dożynek. Każda grupa wieńcowa otrzymała teczkę z upominkiem rzeczowym od władz samorządowych, którą wręczali na przemian burmistrz Jerzy Soska, przewodniczący Rady Miejskiej Józef Wojtas i zastępca burmistrza Stanisław Żabiński. Zakliczyńskie Centrum Kultury było z kolei fundatorem nagrody pieniężnej – każda grupa otrzymała kopertę z zawartością 500 złotych.
Z roku na rok mamy coraz więcej grup wieńcowych i zakliczyńskie gminne święto plonów staje się coraz bardziej okazałe, dlatego doceniając zasługi organizatorów, nie można w tym miejscu nie wspomnieć zasług pana Czesława Ramiana, który w latach 90 – tych i na początku lat nowego wieku organizował, jako właściciel firmy „Ramix”, swoje „prywatne – gminne” dożynki w Zdoni. Bez cienia przesady można napisać, że pan Czesław jest jednym z ojców odrodzonej tradycji gminnego święta plonów, o czym pamiętamy.