Logo 2
 

b_250_100_16777215_00_images_2014_33_AK_bbn.jpgb_250_100_16777215_00_images_2014_33_AK_szcz.jpgZakliczyńskie Centrum Kultury ogłasza zapisy na warsztaty Akademii Kultury ZCK:

muzyczne – bębniarskie; historia i budowa, strojenie sposoby gry, dźwięki, rytmy bębnów i didgeredoo. Didgeredoo to naturalna drewniana trąbka, muzykolodzy klasyfikują go jako aerofon. Instrument ma kształt rury, zazwyczaj o długości od 1 do 1,5 m - im dłuższy instrument, tym niższy wydaje z siebie dźwięk, najczęściej spotyka się digeridoo grające w tonacji od d do fis. Każdy uczestnik warsztatów będzie miał możliwość wykonania własnego instrumentu muzycznego w ramach oddzielnych zajęć.

Fireshow/firedance; nauka tańca z ogniem, zasady bezpieczeństwa, budowy rekwizytów oraz figur tanecznych z użyciem narzędzi płonących takich jak: poi, pochodnia, wachlarz, pazur, kij, lina.

Szczudlarstwo; poznanie budowy i rodzajów szczudeł, zasad bezpieczeństwa, technik chodzenia i siadania oraz sposobów asekuracji, utrzymywania równowagi, poruszania się po różnych nawierzchniach, wchodzenia i schodzenia z podestów. 

 

Kuglarstwo; nauka pracy z rekwizytami kuglarskimi; talerzami, maczugami, poi, piłeczkami, wstążkami, mikido, rola-bola – także tworzenie rekwizytów kuglarskich.

Zajęcia prowadzone będę przez dwóch instruktorów Agencji Artystycznej „Niezły cyrk” i odbywać się będą dwa razy w miesiącu od listopada 2014 roku do maja 2015 roku po dokonaniu naboru co najmniej 8 do 10 uczestników na jedne z wyżej wymienionych warsztatów. Koszt warsztatów to 2200 zł, z czego uczestnik wpłaca czesne w wysokości 185 zł za wybrany cykl warsztatów od listopada do maja – resztę pokrywa ZCK. Czesne może być podzielone na raty; szczegóły w podczas zapisów, które prowadzimy w ratuszu do 16 października 2014 roku w godzinach od 9:00 do 14:00 od poniedziałku do piątku. Kontakt w sprawie warsztatów: referent ZCK Teresa Nadolnik lub Kazimierz Dudzik – dyrektor ZCK.  

 

                                                                       Kazimierz Dudzik  - dyrektor ZCK

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.