Logo 1
 

b_250_100_16777215_00_images_2014_42_mscd.jpgb_250_100_16777215_00_images_2014_42_mscd2.jpgSzkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stróżach przystąpiła do nowej odsłony kampanii  społecznej prowadzonej przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, tym razem adresowanej do szkół pod nazwą: Mądra szkoła czyta dzieciom”. Jej celem jest wprowadzenie do programu zajęć codziennego czytania uczniom 20 minut dla przyjemności. Jak wykazały badania codzienne czytanie dzieciom w szkole wpływa znacząco na poprawę ich umiejętności językowych, intelektualnych i społecznych oraz podnosi poziom czytelnictwa wśród uczniów.  W ramach prowadzonej kampanii 4 grudnia 2014 r. naszych uczniów odwiedził gość, któremu świat książek nie jest obcy, a mianowicie Pani Romana Nosek - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Zakliczynie.

Pani Dyrektor z radością wzięła udział w spotkaniu z uczniami klas 1-3 i przeczytała fragmenty dwóch książek: Grzegorza Kasdepke „Kacper z szuflady” i Pawła Kozakiewicza „Piękny Jaś z Doliny Dunajca”. Dzieci z ciekawością i uwagą wysłuchały utworów, a także podzieliły się swoimi doświadczeniami i przeżyciami. W ramach podziękowań nasz gość otrzymał statuetkę Przyjaciela Szkoły Podstawowej w Stróżach. Tym wydarzeniem rozpoczynamy cykl spotkań z wyjątkowymi gośćmi, którzy będą zachęcać naszych uczniów do codziennego czytania w domu.

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.