Logo 2
 

b_250_100_16777215_00_images_2014_49_Wilczy.jpgTegoroczne, zakliczyńskie obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” , które odbędą się w dniu tego polskiego święta państwowego, zapowiadają się bardzo interesująco, a to ze względu na realizację u nas ogólnopolskiego projektu, jakim jest organizacja przez SKKT PTTK „Compass” wraz z partnerami Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym.” Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Biegu z zgłaszania uczestnictwa w terminie do 15 lutego 2015 roku.   

 

Regulamin Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”

Cel: – uczczenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych,

- zamanifestowanie przez młodzież postaw i uczuć patriotycznych,

- popularyzacja wiedzy na temat antykomunistycznego podziemia w powojennej Polsce,

- udział w przedsięwzięciu „ Młodzież Pamięta”,

- kształtowanie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego,

- podnoszenie sprawności fizycznej,

- integracja międzypokoleniowa społeczności lokalnej,

Termin: 1 marca 2015

 

Organizator: Na szczeblu ogólnopolskim Fundacja Wolność i Demokracja, na terenie gminy Zakliczyn na podstawie zawartego porozumienia SKKT PTTK „Compass” przy Gimnazjum w Zakliczynie, ZSPiG w Zakliczynie, we współpracy z: Urzędem Miejskim w Zakliczynie, ZCK w Zakliczynie, OSP Zakliczyn, Agencją Turystyki Aktywnej „STYR”, pod patronatem: Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn.

Forma: zawody sportowe i gra miejska.

Dystans i kategorie: 

1963 m (I-gimnazjum, II-szkoły ponadgimnazjalne do rocznika 1995, III-20 – 35 lat, IV- powyżej 35 lat, kobiety i mężczyźni oddzielna klasyfikacja)

10 km – kategoria OPEN (powyżej 18 lat) z podziałem na płeć

Gra miejska (Bieg na Orientację) „Żołnierze Wyklęci” (zasady w oddzielnym regulaminie).

Program:

01. 03. 2015 r.

11.00 – otwarcie biura zawodów, Zakliczyn, Ratusz (potwierdzenia udziału, odbiór kart startowych i koszulek),

12.00 – odprawa techniczna

12.15 – zapalenie zniczy, złażenie kwiatów pod pomnikiem w Rynku i na cmentarzu parafialnym kpt. Jana Dubaniowskiego „Salwy” (delegacja młodzieży)

12.30 – start do biegu na 10 km

12.35 – 13.30 - starty do biegu na dystansie 1963m

12.35 - 13.45 – gra miejska

14.00 – 15.00 – spektakl słowno - muzyczny zespołu artystycznego w reżyserii Adama Pyrka

15.00 – 15.30 – wręczanie medali, dyplomów i nagród

Uczestnicy: W biegu mogą uczestniczyć wszyscy  chętni do uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Oferta skierowana jest głównie do uczniów szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu tarnowskiego. Inni uczestnicy będą bardzo mile widziani.

Warunki uczestnictwa: - Dobry stan zdrowia, pozwalający na przebiegnięcie wybranego dystansu. Uczestnicy niepełnoletni muszą przedstawić pisemną zgodę rodziców na udział w zawodach (w przypadku  udziału reprezentacji Szkoły oświadczenie opiekuna o posiadaniu takiej zgody).

- Strój sportowy dostosowany do panujących warunków atmosferycznych

- Zgłoszenie chęci uczestnictwa do dnia 15.02.2015 r.

Postanowienia końcowe: Uczestnicy biorą udział w imprezie na własną odpowiedzialność, a obowiązek ubezpieczenia ciąży na uczestnikach względnie organizacji, instytucji zgłaszającej. Zawody odbędą się bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Organizatorzy zapewniają: okolicznościowe koszulki i medale (dla pierwszych 100 zgłoszonych uczestników), dyplomy za pierwsze trzy miejsca w danej kategorii, nagrody rzeczowe dla zwycięzców, posiłek regeneracyjny.

Zabezpieczenie trasy i opieka medyczna: OSP Zakliczyn.

Zgłoszenia i informacje: ZSPiG Zakliczyn, ul. J. Malczewskiego 56, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. SKKT PTTK Compass e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Agencja Turystyki Aktywnej „STYR” Janusz Flakowicz, tel. 696 992 339.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.