Logo 2
 

b_250_100_16777215_00_images_2014_50_KHW_mini.jpgHanka Wójciak -  wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka. Laureatka III nagrody Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej 2008, I nagrody 46. Studenckiego Festiwalu Piosenki 2010 oraz  II nagrody Festiwalu Twórczości Korowód 2011. Hanka uczyła się śpiewu u takich mistrzów jak Olga Szwajgier, Gendos, Sainkho Namtchylak. Improwizując wykorzystuje rejestr gwizdkowy oraz śpiew gardłowy rodem z Mongolii i Tuvy. Jako rodowita góralka znakomicie operuje białym głosem.  Współpracowała  m.in. z Jarkiem Śmietaną, Anną Treter, Kubą Ostaszewskim. W Radiu Kraków prowadzi audycję Wieczór Panieński poświęconą piosence literackiej. Liderka i założycielka Kapeli Hanki Wójciak, której debiutancka płyta Znachorka ukazała się  w czerwcu ubiegłego roku nakładem Radia Kraków. To poważna, dramatyczna propozycja tekstowo – muzyczna. Materiał wybuchowy, pełen kipiącej emocji. – rekomenduje Muniek Staszczyk. Myślę, że z taką rekomendacją nie ma się co zastanawiać, tylko jak najprędzej odebrać darmowe wejściówki w Zakliczyńskim Centrum Kultury na koncert Kapeli Hanki Wójciak, który odbędzie się 15 lutego w Sali im. S. Jordana w ratuszu – początek koncertu godzina 18:00 – zapraszamy.

 

Muzyka Kapeli Hanki Wójciak jest połączeniem potencjałów, doświadczeń i zainteresowań wszystkich muzyków współtworzących zespół. W utworach Kapeli odnaleźć można elementy muzyki klezmerskiej, orientalne skale, połamane rytmy, polskie motywy ludowe. To muzyka w swym założeniu bliska ziemi, ludyczna, taneczna i transowa zarazem. Teksty Hanki Wójciak opisują współczesny świat, ale ukryte w nich archaizmy i słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary przydają piosenkom baśniowości, ludowości.

Chebojcie Ludziska!

Kapela Hanki Wójciak :

Hanka Wójciak  – śpiew, aranże, harmoszka

Tomasz Czaderski – instrumenty perkusyjne

Jacek Długosz – gitara

Mateusz Frankiewicz – kontrabas

Tomasz Pawlak – skrzypce

Andrzej Zagajewski – mandola

Podobnie jak poprzednie zimowe koncerty organizowane przez ZCK i ten koncert będzie wielkim wydarzeniem u progu roku kulturalnego 2015. Darmowe wejściówki na koncert Kapeli Hanki Wójciak w Zakliczynie rozdawać będziemy do wyczerpania miejsc w sali ratuszowej – warto się pośpieszyć bo sala ma ograniczoną pojemność.

 

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.