Baner 4
 

b_250_100_16777215_00_images_2014_50_ws_dbid.JPGb_250_100_16777215_00_images_2014_50_wsdbid3.JPGMimo, że styczeń to miesiąc zimowy, pełen chłodnych dni, są takie dwa, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu na sercu robi się cieplej. To święto naszych kochanych Babć i Dziadków, święto niezwykłe, pełne uśmiechów, łez wzruszenia i radości. W naszej świetlicy spotkanie tych wyjątkowych osób stało się już tradycją. 24 stycznia seniorzy z Woli Stróskiej wraz z wnukami licznie zgromadzili się w tutejszej świetlicy ZCK, aby wspólnie obchodzić swoje święto.

 

b_250_100_16777215_00_images_2014_50_ws_dbid2.JPGTego dnia wszystkie troski i zmartwienia odłożyli na bok i z radością, pełni optymizmu spędzali czas. Przybyli goście bawili się wspaniale, w rodzinnej, miłej atmosferze. Poza syto zastawionymi stołami na zebranych czekał także pan Jan Jewulski z synem, którzy swą muzyką podtrzymywali pozytywne nastroje. Wykorzystując czas karnawału seniorzy i dzieci mogli brylować na parkiecie dopóki starczyło im sił. Imprezę zwieńczyło odśpiewanie dla wszystkich Babć i Dziadków przez ich wnuczęta tradycyjnego „Sto lat”. W przygotowanie uroczystości zaangażowały się chętnie mieszkanki Woli Stróskiej, za co serdecznie im dziękujemy, a wszystkim Babciom i Dziadkom z całego serca jeszcze raz życzymy Sto lat!

Jolanta Czuba

b_250_100_16777215_00_images_2014_50_ws_dbid1.JPGNie ma żadnej wątpliwości, że wszystkie świetlice Zakliczyńskiego Centrum Kultury działające w środowiskach lokalnych Woli Stróskiej, Filipowic, Gwoźdźca i Rudy Kameralnej potrafią animować wiele interesujących i cieszących się uznaniem odbiorców imprez i przedsięwzięć. W Woli Stróskiej zgodnie współdziałające środowiska sołtysa Józefa Tepera i Rady Sołeckiej oraz nowej radnej Rady Miejskiej w Zakliczynie Pauliny Siemińskiej , Zarządu Jednostki OSP, nieformalnej grupy Koła Gospodyń Wiejskich  i Gospodyni Świetlicy Jolanty Czuby są najlepszym przykładem na to, że razem można więcej. W ubiegłym roku świetnie w Woli wprowadził się Klub Samopomocy w ramach Akademii dla Aktywnych pod egidą Stowarzyszenia „Klucz”, który dziś -  5 lutego inauguruje tegoroczną edycję programu cotygodniowych spotkań integracyjnych w świetlicy. Już niebawem, 14 lutego w  odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP, a po zebraniu tradycyjny – ale tylko w Woli Stróskiej – „KLOC”.

Kazimierz Dudzik     

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.