Czas ucieka bardzo szybko i nim się obejrzeliśmy minęły trzy lata odkąd Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły im. Jacka Malczewskiego „Szkoła Marzeń” w Faściszowej ruszyło z inicjatywą comiesięcznych „Spotkań z Baśnią”. W odpowiedzi na narastający wśród dzieci i młodzieży problem braku zainteresowania czytelnictwem nauczyciele, pod kierownictwem pomysłodawczyni projektu pani Karoliny Gac, stworzyli program spotkań dla dzieci i młodzieży, podczas których uczniowie mogą wysłuchać najpiękniejszych baśni z całego świata, czytanych przez zaproszonych na gości.
W przeciągu trzech lat dzieci przenosiły się między innymi w magiczny świat „Królewny Śnieżki”, autorstwa braci Grimm, „Królowej Śniegu” czy „Calineczki”, a także z zapartym tchem słuchały opowieści o przygodach między innymi „Szewczyka Dratewki”, „Jasia Fasoli” oraz „Kota w Butach”. Spotkania swoją obecnością zaszczyciło wiele znanych w naszym regionie osobistości, między innymi pan dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury Kazimierz Dudzik, redaktor naczelny „Głosiciela” pan Marek Niemiec, o. Grzegorz Chomiuk z Klasztoru Ojców Franciszkanów w Zakliczynie, Sekretarz Miasta i Gminy Zakliczyn - pan Janusz Krzyżak, pani pielęgniarka Renata Zielińska, pani doktor Katarzyna Bugajska czy też siostra Benedetta Wiśniowska. Kto choć raz wziął udział w „Spotkaniu z Baśnią” ten wie, że wysłuchanie opowieści to nie jedyna atrakcja. Na wszystkich uczestników czekają gry, zabawy, konkursy oraz słodki poczęstunek nad których przygotowaniem czuwa pani Anna Skruch.
W tym miesiącu spotkanie odbędzie się 11 lutego o godzinie 15.30, a jego motywem przewodnim będzie „Baśń o 12 miesiącach”, czytana przez panią prezes Stowarzyszenia „Szkoła Marzeń” Łucję Mleczko.
„Spotkanie z Baśnią” już na dobre wpisało się w tradycję szkoły w Faściszowej. Za każdym razem przybywa na nie liczna grupa uczniów, a także rodzice oraz maluszki, które nie uczęszczają jeszcze do szkoły. Dla dzieci jest to świetna okazja, aby nie tylko miło spędzić wolny czas, ale także by rozwijać wyobraźnię, poznawać otaczający je świat, a za pomocą przedstawianych w baśniach wzorców moralnych, uczyć się odróżniać dobro od zła.