Brawo
 

b_250_100_16777215_00_images_2015_5_BKKP.jpgTo z pewnością niekonwencjonalna propozycja kulturalna adresowana do mieszkańców Brzeska i okolic – Brzeski Kiermasz Książki Przeczytanej adresowany jest do miłośników książek i czytania. To impreza o charakterze niekomercyjnym - udział w Kiermaszu jest bezpłatny, ale przede wszystkim to impreza stanowiącą doskonałą formę promocji literatury pięknej. Organizatorzy Kiermaszu założyli sobie taki cel, aby uczestnicy przedstawili swoje książki, książki, które już zostały przeczytane,  ale mogą posłużyć jeszcze i wpaść w ręce ludziom którzy czują „głód” czytania. Intencją pomysłodawców jest także to, aby  odciągnąć ludzi od e-boków, by nadal sięgali po namacalny obraz literatury, aby czytelnicy nie uciekali do Internetu i nie pozwolili umrzeć książce i obcowali z nią nadal. Kiermasz jest nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale także miejscem spotkań z czytelnikami, wymiany doświadczeń i korzystnych zakupów - ponieważ będzie można kupić książkę za symboliczną kwotę już od 1 zł. Prezentowane będą książki literatury pięknej, historyczne, horrory, fantastyka, kryminały, bajki i wiele innych. Nie zabraknie również pocztówek z lat 80-ych oraz czasopism. Poezja jest wszędzie, dlatego naszym celem jest również promocja pisania, publikowania i nauczania poezji w naszym regionie – mówią organizatorzy i dodają, że  najlepszym na to sposobem są spotkania z żyjącymi i tworzącymi autorami, umożliwiające rozwijanie zainteresowania czytelników oraz szerzenia w społeczeństwie nawyków sięgania po książki. Gośćmi specjalnymi Kiermaszu będą; Natalia Tryba, laureatka konkursów literackich, autorki wydanego tomiku poezji "Draperie”,  Anna Gaudnik, mieszkanka Brzeska, która w swoim dorobku poezji posiada wiele wierszy cieszących się dużą popularnością wśród młodzieży i dorosłych oraz  Antonina Radzięda autorka poezji i prozy, podróżniczka która zachwyca swoimi pracami artystycznymi. Na Kiermaszu będzie także kącik warsztatów plastycznych dla najmłodszych – „Mój książkowy bohater”, aby również dzieci nauczyły się obcować z literaturą.

 

Organizatorzy Kiermaszu;

Ewelina Damasiewicz, Bogdan Kopeć

Prowadzenie warsztatów;

Bożena Wasil

Regulamin BKKP

1.    Brzeski Kiermasz Książki Przeczytanej jest to impreza o charakterze promocyjno – informacyjnym, której celem jest promocja i rozwój czytelnictwa na terenie gminy Brzesko i okolic, zwana dalej Kiermaszem.

2.    Na Kiermaszu będzie można wymienić, sprzedać lub kupić książki używane.

3.    Udział w Kiermaszu jest bezpłatny.

4.    W Kiermaszu mogą wziąć udział dzieci, młodzież, dorośli oraz zaproszeni goście.

5.    Książki można wymieniać, kupować, sprzedawać za symboliczne kwoty.

6.    Książki przeznaczone do sprzedaży powinny być w dobrym stanie.

7.    Zabrania się sprzedaży innych rzeczy nie związanych z czytelnictwem.

8.    Dla każdego uczestnika - sprzedawcy będzie udostępniony stolik z numerem, na którym będzie można rozłożyć swoje książki.

9.    Aby wziąć udział w Kiermaszu jako uczestnik-sprzedawca należy najpóźniej tydzień przed datą rozpoczęcia Kiermaszu przesłać swoje zgłoszenie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, telefon, przewidywaną ilość książek oraz pisemna „zgodę” na wykorzystanie wizerunku w trakcie robienia foto-relacji z Kiermaszu przez Organizatorów

10.Otrzymanie wiadomości potwierdzającej zgłoszenie zapewnia rezerwację i udostępnienie wyznaczonego miejsca na Kiermaszu. O rezygnacji z uczestnictwa należy niezwłocznie poinformować telefonicznie bądź pocztą elektroniczną Organizatorów.

11.Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

12.Książki, które się nie zmieszczą na stoliku powinny być ułożone w kartonach i umieszczone tak, aby nie przeszkadzały innym uczestnikom.

13.W dniu Kiermaszu każdy zgłoszony uczestnik powinien stawić się w miejscu imprezy 30 min przed rozpoczęciem w celu organizacji miejsca pracy.

14.Każdy uczestnik Kiermaszu zobowiązuje się do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i utrzymania porządku wokół swojego stoiska.

15.Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy skradzione, uszkodzenia lub straty eksponatów, a także wypadki losowe uczestników Kiermaszu zaistniałe podczas jego trwania.

16.Uczestnicy Kiermaszu są zobowiązani do przestrzegania postanowień niniejszego Regulaminu oraz poleceń porządkowych obsługi Kiermaszu.

 

 

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.