Baner 4
 

b_250_100_16777215_00_images_2015_8_IMG_06.jpgb_250_100_16777215_00_images_2015_8_IMG_23.jpg„Zielono nam!”- zawołali wszyscy obecni 18 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Jacka Malczewskiego  w Faściszowej. Wszystko to za sprawą obchodów Szkolnego Dnia Języka Angielskiego, którego motywem przewodnim była Irlandia i Dzień Świętego Patryka. Tradycyjnie St.Patrick’s Day przypada 17 marca, jednak ze względów technicznych nasza uroczystość odbyła się jeden dzień później. Czy przeszkodziło nam to w świetnej zabawie? Absolutnie nie! Po raz kolejny przekonaliśmy się jaką zgraną drużyną jesteśmy.

Wszyscy uczniowie, ale także nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, zaproszeni goście, a nawet maluszki, które jeszcze nie chodzą do przedszkola, a przyszły podziwiać występy starszego rodzeństwa, pojawili się w zielonych strojach reprezentując narodową barwę Irlandii.

b_250_100_16777215_00_images_2015_8_IMG_02.jpgb_250_100_16777215_00_images_2015_8_IMG_13.jpg Zielone kreacje były nagradzane słodką niespodzianką, natomiast prawdziwe emocje budził konkurs na najciekawszy i najbardziej oryginalny kapelusz irlandzki. Łącznie wzięło w nim udział ponad 40 uczniów!  Akademia, będąca głównym punktem imprezy, rozpoczęła się o  godzinie 10.25. Pan Dyrektor, Adam Zawada, przywitał wszystkich gości, a następnie głos zabrała organizator całego „zamieszania” pani Natalia Sikora, przedstawiając krótki porządek uroczystości. Początkowo uczniowie mogli dowiedzieć się podstawowych informacji o Irlandii z krótkiej prezentacji multimedialnej, a także obejrzeć b_250_100_16777215_00_images_2015_8_IMG_13.jpgkilkuminutowy film przedstawiający piękne krajobrazy tego państwa. Następnie wyświetlony został materiał nakręcony pod opieką pani Natalii Sikory przez uczniów klasy szóstej, którzy przygotowali krótkie „wydanie wiadomości Faściszowa 24”. Z  filmu można było dowiedzieć się kim był św. Patryk, dlaczego koniczyna jest symbolem narodowym Irlandii oraz  jak Polacy i Irlandczycy obchodzą 17 marca. Aby sprawdzić jak dużo dzieci wiedzą już o Zielonej Wyspie, organizatorzy przygotowali specjalny quiz. Spośród tych, którzy udzielili prawidłowej odpowiedzi na pytanie konkursowe rozlosowane zostały atrakcyjne nagrody. Po quizie nadszedł czas na występ uczniów klasy III, którzy pod okiem pani Natalii przygotowali przedstawienie w języku angielskim pt. „Little Red Riding Hood” czyli „Czerwony Kapturek”. Mali aktorzy spisali się na medal i oczywiście zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Kto myślał, że to koniec atrakcji ten się grubo mylił, ponieważ po przedstawieniu zostały ogłoszone wyniki konkursu na kapelusz irlandzki. Jury nie miało łatwego zadania, bo wszystkie kapelusze były pomysłowe i  bardzo starannie wykonane. Ostatecznie przyznano trzy pierwsze wyróżnienia Jakubowi Tabisiowi i Mateuszowi Rogowskiemu z klasy VI oraz Julci Kierczak z klasy II, ale wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki. Na koniec słodki i oczywiście zielony poczęstunek przygotowany przez niezawodne Mamy z Rady Rodziców.

Szkolny Dzień Języka Angielskiego 2015 to już historia, ale na pewno świetne wspomnienia zostaną na długo. Mamy nadzieję, że była to wartościowa lekcja nie tylko tradycji i kultury irlandzkiej, ale także  świetna okazja do tego, żeby przypomnieć sobie, że razem możemy sięgać wyżej i osiągać więcej.

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.