Logo 1
 

b_250_100_16777215_00_images_2014_2_sala.JPGb_250_100_16777215_00_images_2014_2_pose_Sztorc.JPGSpore i wpływowe w gminie Zakliczyn gremium zgromadził prezes Zarządu Gminnego PSL Stanisław Woda na spotkaniu świąteczno – noworocznym zakliczyńskiej struktury Polskiego Stronnictwa Ludowego. Oprócz członków PSL oraz posła na Sejm Ziemi Tarnowskiej Andrzeja Sztorca,  przybyli na ludowy opłatek do Zakliczyna; burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Jerzy Soska,  Honorowi Obywatele Gminy Zakliczyn; Marek Gołąb i Kazimierz Korman, radni Rady Miejskiej w Zakliczynie; Janusz Jaszczur, Marian Skwarło, Kazimierz Piechnik, Stanisław Nadolnik, Ryszard Różak, sołtysi, kilku prezesów stowarzyszeń i dyrektorów jednostek organizacyjnych Gminy.  Mistrzem ceremonii był Mieczysław Wypasek, który od dawna prowadzi tego typu spotkania. Były oficjalne wystąpienia połączone z życzeniami. Poseł Andrzej Sztorc wiele mówił o pracy parlamentarnej i odpowiedzialności jakie spoczywa na PSL – u z tytułu współrządzenia krajem wespół z Platformą Obywatelską. Zwrócił uwagę PSL-owski parlamentarzysta Ziemi Tarnowskiej na wprowadzoną reformę emerytalną, podkreślając, że niezupełnie PSL podziela zdanie na temat tego, że wiek emerytalny powinien rozpoczynać się po skończeniu 67 roku życia. Szczególnie nieuprawnione jest to wobec ciężko pracujących na roli oraz kobiet. Jeśli będzie tylko taka arytmetyka parlamentarna pozwalająca na obniżenie wieku emerytalnego, PSL się nie zawaha i będzie głosował za takim rozwiązaniem szczególnie dla kobiet – deklarował poseł Sztorc.

b_250_100_16777215_00_images_2014_2_prezydium.JPG

Burmistrz Jerzy Soska mówił o tym, że Gmina Zakliczyn ma przygotowany dobry, pro rozwojowy budżet na rok 2014. Dzięki harmonijnej współpracy z Radą Miejską inwestycje w dobiegającej końca kadencji 2011 – 2014 osiągną wartość 40 mln zł. Co czwartą złotówkę z budżetu wydajemy na inwestycje majątkowe, na kosztowne i potrzebne inwestycje, takie jak wodociągowanie i kanalizacja Gminy, na modernizację i budowę dróg gminnych – wyliczał Jerzy Soska.

Podniosłym momentem spotkania, była dekoracja Medalem Wincentego Witosa pana Wacława Spiesznego. Uroczystą mowę z tej okazji wygłosił Wacław Majewski – członek Zarządu Powiatowego PSL w Tarnowie. Mówił Majewski o zasługach Wacława Spiesznego; żołnierza Armii Krajowej, żołnierza nieugiętego w latach 1944 – 48, więźnia PRL-u i odnowiciela niezależnego ruchu ludowego po roku 1989.

Poza akcentami uroczystymi, życzeniami, był czas na wspólny posiłek oraz na rozmowy nieformalne. Rzecz jasna, jak przystało na spotkanie politycznego bądź co bądź gremium, nie obyło się podczas tych rozmów bez akcentów wyborczych, choć, co jest zrozumiałe, mówiło się o tym na poziomie bardzo ogólnikowym.

 

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.