Baner 4
 

b_250_100_16777215_00_images_2015_2_wojtkiewicz_duda.jpgSportowy sukces posła z powiatu tarnowskiego. Michał Wojtkiewicz zajął drugie miejsce w III Memoriale im. Marii Kaczyńskiej, który rozegrany został na stoku narciarskim w Rabce – Zdroju. W kategorii, w której startowali parlamentarzyści pokonał m.in. Antoniego Macierewicza, a przegrał tylko z… Andrzejem Dudą, posłem Parlamentu Europejskiego i kandydatem na prezydenta Polski.

Memoriał miał na celu upamiętnienie postaci ś.p. Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej, która jako mieszkanka Rabki w latach 1958-61 uczęszczała do tamtejszej szkoły średniej – Liceum im. Eugeniusza Romera. Trasy poszczególnych zjazdów slalomów dostosowane były do wieku uczestników, a w oddzielnych kategoriach rywalizowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Swoje zawody mieli też parlamentarzyści. Wśród nich zwyciężył Andrzej Duda, a drugi był Michał Wojtkiewicz. Warto dodać, że za tarnowskim posłem PiS uplasowali się m.in. drugi przed rokiem Antoni Macierewicz i Wiesław Janczyk, który stację narciarską w Rabce zna bardzo dobrze. A o tym, że rywalizowano na serio i każdy walczył o jak najlepszy wynik świadczy groźny upadek posła Adama Kwiatkowskiego, który mocno poturbowany trafił do szpitala.

 

Skąd taka dobra postawa posła Michała Wojtkiewicza na narciarskiej imprezie? Zapewne nie każdy wie, ale podczas studiów prowadził akademicki klub narciarski, był też instruktorem narciarskim. Później obowiązki zawodowe nie pozwalały już na kontynuowanie sportowej pasji, ale rekreacyjnie regularnie do dziś jeździ na nartach, gdy tylko ma wolną chwilę czasu. Zazwyczaj na stokach narciarskich w Krynicy, ale spotkać go też można jak w stroju narciarza szusuje z wnukami na stokach w naszym regionie – w Lubince czy Jurasówce w Siemiechowie.

 

 

 

 

 

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.