Pozostało sześć sołectw do podsumowania kampanii sprawozdawczo - wyborczej; Stróże, Wesołów, Wola Stróska, Wróblowice, Zawada Lanckorońska i Zdonia. Tylko w tej ostatniej miejscowości doszło do zmiany władzy. W dwóch sąsiadujących sołectwach (Woli i Stróżach) rządzą bracia. W dwóch innych sołectwach (Zawadzie i Wesołowie) funkcje sołtysa z mandatem radnego łączą dwaj panowie.
Stróże - Antoni Teper
616 osób zameldowanych jest w Stróżach w których w ostatnich latach raczej mieszkańców ubywa. Nie przybyli też tłumnie wyborcy do remizy i dlatego w Stróżach trzeba było poczekać na drugi termin wyborów jak wymaga statut sołectwa. Pierwszy z dwóch sołtysów braci - Antoni Teper nie miał kontrkandydata i spokojnie zapewnił sobie rządy w Stróżach na drugą kadencję. W Radzie Sołeckiej wspierać go będą: Janusz Jaszczur - radny Rady Miejskiej w Zakliczynie, Antoni Kaczmarczyk, Piotr Piechnik, Józef Piechnik, Stanisław Nosek i Marian Świstak. Zebrani dyskutowali na temat budowy chodnika, remontów dróg i przepustów oraz budowy kanalizacji.
Wesołów - Henryk Lasota
Po Lusławicach i Gwoźdźcu trzecie pod względem liczby ludności sołectwo z liczbą mieszkańców 892. Ponieważ wymienione sołectwa mają blisko do granicy 1000, ciekawe które z nich najszybciej przekroczy tą, w naszych warunkach, magiczną cyfrę. Potencjał Wesołowa jest spory, bo oprócz dogodnych terenów dla inwestycji prywatnych, na ukończeniu jest ładny budynek komunalny, który może pełnić ważne funkcje społeczne. "Mały ratusz" mógłby oprócz funkcji świetlicy pełnić rolę Ośrodka Pobytu Dziennego. Wesołów czeka na niebawem rozpoczynające się prace przy budowie kanalizacji. Jeśli wodociąg pomyślnie przebrnie przez Zakliczyn, to w następnej kolejności będzie Wesołów. Ambitne plany dla Wesołowa od lat realizuje Henryk Lasota, który z powodzeniem łączy funkcję sołtysa i radnego Rady Miejskiej. W tych i wcześniejszych wyborach nie miał konkurencji. Do Rady Sołeckiej zostali wybrani: Bogusław Izworski, Kazimierz Migdał, Sławomir Biel, Jacek Pajor, Jacek Franczyk i Barbara Janowska.
Wola Stróska - Józef Teper
W liczącej 415 mieszkańców Woli Stróskiej - rodzinnej miejscowości Burmistrza - rządzi jeden z dwóch w Gminie braci sołtysów: Józef Teper. W minionej kampanii wyborczej do Rady Miejskiej pan Józef przegrał z Edwardem Mietłą mandat radnego, ale w wyborach na sołtysa bez problemów uporał się z kontrkandydatem i nadal będzie pełnić jedną z dwóch ważnych w Woli funkcji (drugą pełni w OSP). Harmonogram zebrań wyborczych tak został zaplanowany, że to właśnie w Woli Stróskiej nastąpił finał kampanii, w której uczestniczył rzecz jasna Jerzy Soska. Blisko 80 osobowa reprezentacja wyborców miała możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania z "pierwszej ręki". Nie dowiedziano się dokładnie jak się ma sprawa z przeklasyfikowaniem gruntów popowodziowych, ale tym zajmuje się Starostwo Tarnowskie.
Wróblowice - Eugeniusz Stępek
Na wschodniej flance Gminy w liczących 694 osoby Wróblowicach od czterech dekad rządzi Eugeniusz Stępek i nikomu nie przyszło do głowy, aby najbardziej doświadczonemu sołtysowi w Gminie wystawiać jakiegokolwiek kontrkandydata. Za to w Radzie Sołeckiej znalazła się dyrektor miejscowej szkoły Katarzyna Schütterlý a także: Urszula Gądek, Marek Osiecki, Mieczysław Gondek, Zbigniew Wojtaszek, Ewa Nosek. Wróblowice interesując się przyszłością miejscowej szkoły, budową wodociągu, poprawą komunikacji lokalnej oraz stanem dróg i rowów.
Zawada Lanckorońska - Ryszard Różak
Niektórzy myślą że to taka niewielka miejscowość, tymczasem w Zawadzie mieszka więcej osób niż w Rudzie Kameralnej, Borowej czy Bieśniku a z liczbą 321 mieszkańców tylko o dwie osoby ustępuje Faliszewicom. W Zawadzie swego czasu panowała era Stanisława Rzepy który piastował funkcje sołtysa i radnego gminnej rady. Tym samym tropem zdaje się podążać Ryszard Różak, który też skumulował władzę lokalną w swoich rękach. W sołeckich rządach pana Ryszarda wspierać będą: Kazimierz Dubiel, Zbigniew Mielec, Maria Rak, Grażyna Szewczyk, Dorota Olszańska oraz Marcin Kiełbasa.
Zdonia - Andrzej Malik nowy sołtys
W miejscowości mieniącej się najstarszą metryką w Gminie podczas wyborów 10 lutego doszło do zmiany władzy. Werdyktem wyborców, których przyszło na zebranie o jedną osobę mniej niż 100, wieloletni sołtys Zdonii Karol Wróbel zmuszony został ustąpić na rzecz Andrzeja Malika. W liczącej wraz z sołtysem siedmioosobowej Radzie Sołeckiej znaleźli się: Paweł Bajorek, Bogdan Błoniarczyk, Józef Majewski, Jerzy Nowak, Grażyna Rak oraz brat byłego już sołtysa Stanisław Wróbel. W Zdonii mieszka 534 obywateli Gminy Zakliczyn.
Na 5. sesję Rady Miejskiej w Zakliczynie zostali zaproszeni wybrani w minionej kampanii wyborczej sołtysi. Była okazja do prezentacji i wzajemnego poznania się ( w szczególności dotyczyło to nowo wybranych sołtysów). Kończąc podsumowanie podam istotne liczby. Spośród 24 szefów samorządów miejscowości jedna trzecia to nowe postacie, w ośmiu na 24 miejscowości Gminy Zakliczyn rządzą kobiety. Wszystkim reprezentantom władzy lokalnej życzymy skutecznej i owocnej działalności oraz satysfakcji z wykonywanego mandatu społecznego.