Baner 4
 

b_250_100_16777215_00_images_2014_Logo_Zakliczyn.jpg15 marca po raz pierwszy wybieramy w gminie Zakliczyn sołtysów oraz rady sołeckie. Nie wszędzie wybory się odbędą, bo zgodnie z prawem jeśli w którejś miejscowości zgłoszony został jeden kandydat na sołtysa to już nim czuć się może. Podobnie jest z radami sołeckimi w przypadku gdy zostało zgłoszonych tylu kandydatów lub mniej ile może liczyć rada sołecka. Pisałem we wcześniejszym artykule, gdzie nie będzie wyborów sołtysów – teraz napiszę, gdzie nie będzie w ogóle wyborów sołeckich. 12 marca napiszę o tym, gdzie będziemy wybierać zarówno sołtysów jak i rady sołeckie, 13 marca o tym gdzie będą wybory sołtysa a nie będzie wyborów rad sołeckich, gdzie nie będzie wyborów sołtysa, ale trzeba wybrać radę sołecką.  14 marca przypomnę w jakich godzinach będą czynne wszystkie lokale; wyborcze i tam gdzie nie będzie wyborów - konsultacyjne -  oraz napiszę więcej o konsultacjach społecznych, bowiem wszędzie można, a nawet trzeba pofatygować się, aby wziąć udział w konsultacjach społecznych na temat stanu służby zdrowia w gminie Zakliczyn. Dziś wykaz tych miejscowości, gdzie nie ma potrzeby wybierać ani sołtysa, ani rady sołeckiej. Na koniec informacja dla chcących wziąć udział w konsultacjach społecznych o lokalach i godzinach ich otwarcia w miejscowościach w których nie odbędą się wybory.  

Wybory nie odbędą się w Zakliczynie i siedmiu sołectwach:

Zakliczyn

Zakliczyn ma nowego – starego przewodniczącego Kazimierza Rybę który był jedynym kandydatem na tą funkcję. Do Rady Zakliczyna zostało zgłoszonych sześć osób, czyli tyle ile można było zgłosić, aby nie odbyły się wybory. Członkami nowej Rady Zakliczyna zostali: Martyka Małgorzata, Misiak Marta, Motak Marek, Noskowicz Stanisław, Szafarczyk Tadeusz i Świderski Jan.

Melsztyn

Józef Franczyk ponownie rządzi Melsztynem, a pomagać mu będą w tym same panie: Cichy Justyna, Mączka Bernadetta, Mrzygłód Marta, Nadolnik Teresa i Średniawa Irena.

Faliszewice

Bernadeta Nieć debiutuje jako sołtyska i ma Radę Sołecką która jest mieszanką doświadczenia i w mniejszym stopniu debiutu. Radę Sołecką w Faliszewicach tworzą: Gasińska Maria, Mazgaj Maria, Średniawa Dorota, Skwarło Marian i Świerczek Jacek.

Borowa

Janusz Klocek który bez konieczności konkurowania został ponownie sołtysem Borowej będzie miał do pomocy najmniej liczebną w gminie Zakliczyn Radę Sołecką do której mieszkańcy zgłosili tylko trzech panów, a są to: Orzeł Marek, Soból Roman, Stojowski Wojciech.

Kończyska

W Kończyskach nadal rządzić jako sołtys będzie Teresa Piekarz wespół z Radą Sołecką w składzie: Gac Katarzyna, Dulian Kazimierz, Studziński Jan, Świder Władysław i Ziółkowski Stanisław.

Roztoka

Nowy sołtys Tomasz Owczarek ma nową Radę Sołecką w składzie: Średniawa Anna, Karpiel Władysław, Regiec Zbigniew, Surga Edward i Wojtas Wojciech.

Jamna

Krzysztof Nowak, który kolejny raz został sołtysem ma do pomocy Radę Sołecką w składzie:  Hołda Władysława, Mastalerz Jolanta, Mróz Zdzisław, Piotrowski Leszek i Woźniak Stanisław.

Zawada Lanckorońska

Ryszard Różak podobnie jak pan Krzysztof po raz kolejny będzie rządził w swoim sołectwie. To ostatnia miejscowość w której nie odbędą się 15 marca 2015 roku ani wybory sołtysa, ani rady sołeckiej. Radę Sołecką tworzą tutaj: Szewczyk Grażyna, Kiełbasa Marcin, Mielec Zbigniew, Pałach Krzysztof i Czerny Augustyn.  


Tutaj nie odbędą się wybory sołeckie, ale można będzie wypełnić ankietę w dniu 15 marca 2015 roku dotyczącą funkcjonowania służby zdrowia na terenie Gminy Zakliczyn w następujących lokalach, które będą otwarte w następujących godzinach :

Borowa - Świetlica w Borowej - 8.00 – 18.00

Faliszewice - Remiza OSP w Faliszewicach  - 10.30 – 12.30

Jamna - Dom św. Jacka w Jamnej - 12.20 – 14.00

Kończyska - Dom Myśliwego w Kończyskach - 9.00 – 13.00

Melsztyn - Remiza OSP w Charzewicach -  8.00 – 18.00

Roztoka - Świetlica w Roztoce - 9.00 – 12.00

Zakliczyn - Ratusz w Zakliczynie - 8.00 – 18.00

Zawada Lanckorońska - Budynek byłej szkoły w Zawadzie Lanckorońskiej - - 10.00 – 14.00

 

   

 

 

 

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.