baner 5
 

b_250_100_16777215_00_images_2014_38_wr_os_1.jpgb_250_100_16777215_00_images_2014_38_wr_sk_odb.jpgBezpieczny Piknik Jesienny był akcją, podczas której przybliżono problematykę policyjnego konkursu dotyczącego bezpieczeństwa na drogach pn. „Odblaskowa szkoła”. Celem konkursu jest wyposażenie uczniów szkół podstawowych w elementy odblaskowe, jak również zwrócenie uwagi  na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez używanie przez dzieci kamizelek odblaskowych lub innych elementów odblaskowych. Impreza odbyła się 30 października 2014 roku na terenie szkoły. Punktualnie o godzinie 15.00 Pani Dyrektor Bożena Kirc powitała wszystkich zebranych i przedstawiła program spotkania.

b_250_100_16777215_00_images_2014_38_wr_os.jpg Potem rozpoczął się quiz wiedzy o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Wzięły w nim udział cztery siedmioosobowe drużyny, w których skład weszli uczniowie z klas I-VI. Wszyscy wykazali się fantastyczną wiedzą i potrzebna była dogrywka, po której wyłoniono zwycięzcę – zespół nr 1- Odblaskowe dzieciaki. Kolejnym punktem spotkania było wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Bądź bezpieczny na drodze”. Po tym miłym akcencie uczniowie przywitali strażaków z OSP Wróblowice, którzy podzielili się z uczniami wiedzą o swojej pracy i rozdali każdemu kamizelki odblaskowe ze zdjęciem naszej szkoły. Aby nabrać sił przed dalszą częścią, wszyscy skosztowali pysznego bigosu. Po posiłku wszyscy zebrali się przed sceną, aby uczestniczyć w pokazie mody pod hasłem „Odblaskowa Pani Jesień”. Wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością – nie zabrakło odblaskowej biżuterii dla pań, krawatów dla panów oraz naturalnych strojów z liści. Wszyscy prezentowali się pięknie i świetliście. W kategorii klas „0”-III nagrodzeni zostali: Martyna Zych, Amelia Piątek, Weronika Duda, Miłosz Stasiowski i Kacper Wieloszyński, zaś w kategorii klas IV-VI jury nagrodziło Patrycję Gondek z klasy V. Ostatnim punktem było odpalenie fajerwerków na odblaskowym torcie ze znakami drogowymi (oczywiście wszystko odbywało się pod czujnym okiem strażaków). Po wspaniałych słodkościach, uczniowie ubrani w kamizelki odblaskowe pod opieką rodziców wrócili zadowoleni do domu. Pragniemy przy tej okazji złożyć serdeczne podziękowania dla SKOK-u Jaworzno, który wsparł naszą szkołę nagrodami dla uczestników quizu oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół i Sympatyków Szkoły we Wróblowicach za pomoc w organizacji Pikniku. Obszerną fotorelację z tego wydarzenia mogą Państwo obejrzeć na profilu szkoły na Facebooku (link: https://pl-pl.facebook.com/nspwroblowice )

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.