Komisja Oceny Projektów w ramach konkursu „Miejscowości Tematyczne w Małopolsce” zatwierdziła listę rankingową wniosków przekazanych do oceny merytorycznej. Pięć Lokalnych Grup Działania, których wnioski otrzymały najwyższą ilość punktów, zostało zakwalifikowanych do dalszego udziału w procesie rekrutacji do projektu „Miejscowości Tematyczne w Małopolsce”. Na liczbę uzyskanych punktów złożyła się ocena merytoryczna wniosku oraz ocena prezentacji pretendentów do miana miejscowości tematycznych. Naszą ofertę prezentowała 17 grudnia w siedzibie Fundacji BIS w Krakowie delegacja w składzie: Kazimierz Dudzik – prezes Stowarzyszenia „Klucz”, Agata Nadolnik – prezes Grupy Regionalnej Gwoździec Stowarzyszenia „Klucz”, Robert Ogórek – sołtys Rudy Kameralnej, Katarzyna Rubiś reprezentująca środowisko Charzewic oraz Jan Czaja kierownik LGD Dunajec – Biała. Miło nam poinformować, że przygotowany (przy pomocy UM, GOSP i LGD) przez Stowarzyszenie „Klucz” wniosek miejscowości tematycznych Charzewice, Gwoździec i Ruda Kameralna i zgłoszony do konkursu przez LGD Dunajec – Biała znalazł się na szczycie listy rankingowej uzyskując 98 na 100 możliwych punktów, tym samym nasze miejscowości zakwalifikowały się do udziału w kolejnym etapie rekrutacji do projektu „Miejscowości tematyczne w Małopolsce.”
Na terenie miejsc typowanych przez wybrane podmioty do utworzenia miejscowości tematycznych zostaną zorganizowane w dniach od 24 do 26 stycznia seminaria upowszechniające dla odbiorców. Seminaria mają na celu pogłębione rozpoznanie potencjału środowiska i służyć będą ostatecznemu wyłonieniu środowisk, w którym realizowany będzie projekt. Przypomnę, że ostatecznie projekt realizowany będzie w 6 miejscowościach Małopolski, a zgodnie z decyzją Komisja Oceny Projektów do kolejnego etapu zakwalifikowano 15 miejscowości.
Oto lista rankingowa powstała na podstawie wniosków oraz oceny merytorycznej dokonanej w siedzibie Fundacji BIS w Krakowie.
Do dalszego etapu zakwalifikowały się:
1. Lokalna Grupa Działania „Dunajec-Biała” z Zakliczyna – 98 pkt
2. Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” z Chrzanowa – 98 pkt
3. Stowarzyszenie „Korona Północnego Krakowa” z Michałowic - 88 pkt
4. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Raby” z Sobolowa – 88 pkt
5. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska” z Limanowej – 88 pkt
Do dalszego etapu nie zakwalifikowały się:
6. Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju z Tuchowa - 74,5 pkt
7. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Nad Białą Przemszą” z Klucz - 73,5 pkt
8. Lokalna Grupa Działania „Blisko Krakowa” ze Skawiny - 71,5 pkt
9. Nadwiślańska Grupa Działania „E.O. Cenoma” ze Szczurowej - 70,5 pkt
10 . Lokalna Grupa Działania „Między Dalinem a Gościbią” z Sułkowic - 70 pkt